Wiadomości z Mikołowa

Od lat znęcał się nad żoną

  • Dodano: 2017-09-11 09:00

Zarzutem uszkodzenia ciała oraz znęcania się fizycznego i psychicznego zakończyło się zatrzymanie 77-letniego mieszkańca Wyr. Według zgłoszenia jego małżonki - mężczyzna miał "pastwić się" nad nią od blisko 50 lat.

We wtorek ruszył z siekierą. Przestraszona kobieta zgłosiła się na policję. Prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru, zakazu kontaktowania się z pokrzywdzoną i nakazu opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu.

We wtorek po południu do mikołowskiej komendy zgłosiła się 73-letnia mieszkanka Wyr. Przestraszona kobieta zawiadomiła, że jej 77-letni mąż znęca się nad nią właściciwie od początku małżeństwa, a więc około 50 lat. Dzień wcześniej awanturnik wziął do ręki siekierę i groził małżonce.

W chwili zgłoszenia kobieta miała na ciele liczne zasienienia i zadrapania.

Agresor natychmiast zaostał zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Dziś przedstawiono mu zarzuty: uszkodzenia ciała oraz znęcania się ficzynego i psychicznego nad żoną. Do żadnego z nich nie przyznał się. Policja złożyła wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci dozoru, zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej oraz nakazu opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu. Prokurator do wniosku się przychylił i wszystkie te środku zastosował. 77-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (1)    dodaj »

  • riko

    Brawo dla kobiety za odwagę. Może na starość będzie miała trochę zpokoju...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.