Wiadomości z Mikołowa

O zaangażowaniu śląskich samorządów w przyspieszenie Narodowego Programu szczepień

  • Dodano: 2021-01-25 07:00, aktualizacja: 2021-01-24 16:14

Szerokie zaangażowanie śląskich samorządów w przyspieszenie Narodowego Programu Szczepień  było głównym tematem wideokonferencji Zarządu Śląskiego Związku Gmin i Powiatów.

Na piątkowym, zdalnym spotkaniu samorządowców Powiat Mikołowski reprezentował Starosta Mirosław Duży

W trakcie zdalnego posiedzenia Zarząd ŚZGiP przyjął stanowisko w takich kwestiach jak odrzucenie niekorzystnych dla pożyczkobiorców zmian zasad umarzania części pożyczek udzielanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, podjęto również interwencję Związku w/s niewypłacenia nagród gminnym komisarzom spisowym za Powszechny Spis Rolny w 2020 r.

Odbyła się również szeroka dyskusja nt. zasad dokumentowania i rozliczania transportu osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień oraz planów Ministerstwa Zdrowia dotyczących restrukturyzacji podmiotów leczniczych wykonujących działalność leczniczą w rodzaju świadczenia szpitalne. Zarząd ŚZGiP z niepokojem przyjął informację o powołaniu Zespołu ds. przygotowania rozwiązań legislacyjnych dotyczących restrukturyzacji w/w podmiotów.

Biorący udział w dyskusji samorządowcy podkreślali, że formułowane przez przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia zarzuty, że dyrektorzy szpitali nie potrafią zarządzać, a samorządy nadzorować podmiotów leczniczych, świadczą albo o ignorancji osób wypowiadających tego rodzaju opinię albo o celowym wprowadzaniu opinii publicznej w błąd.

Kolejne zdalne konsultacje członkowie Zarządu Śląskiego Związku Gmin i Powiatów ustalili na 26 lutego.
Więcej informacji na stronie internetowej związku www.silesia.org.pl

Karolina GoikKarolina Goik
Źródło: Starostwo Powiatowe w Mikołowie

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.