Wiadomości z Mikołowa

O pracy i aktywizacji zawodowej

  • Dodano: 2017-04-26 20:30

W hali sportowej mikołowskiego MOSiR-u odbyły się we wtorek Targi Edukacji i Pracy, skierowane do potrzeb wchodzącej na rynek pracy młodzieży powiatu mikołowskiego.

Targi uroczyście otworzył starosta mikołowski, Henryk Jaroszek. Wśród oficjeli pojawili się m.in. burmistrz Mikołowa Stanisław Piechula, wicestarosta Marek Szafraniec, burmistrz i wiceburmistrz Łazisk Górnych Aleksander Wyra i Jan Ratka, wójt Wyr Barbara Prasoł, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Iwona Smorz, zastępczyni burmistrza Orzesza Sylwia Krawczyk, a także dyrektorzy gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z powiatu.

Na targach ofertę wraz z swymi partnerami przedstawiały zarówno szkoły ponadgimnazjalne: I Liceum Ogólnokształcące im. Karola Miarki, II Liceum Ogólnokształcące im. rotmistrza Witolda Pileckiego, Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół Energetycznych i Usługowych z Łazisk Górnych, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Ornontowic, jak i wiele innych podmiotów z Mikołowa i całego powiatu: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Mikołowie, Powiatowy Urząd Pracy z Łazisk Górnych, Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Mikołowie, Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Mikołowie, Mocca d’Oro, Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie, Miejski Dom Kultury w Mikołowie, Punkt Pośrednictwa Pracy w Tychach, Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości z Katowic.

Podczas targów skierowanych do uczniów, nauczycieli i rodziców można było skorzystać z poradnictwa zawodowego, poznać oferty pracy, staży zawodowych i EURES. Swoją ofertę przedstawiło także wielu lokalnych przedsiębiorców m.in. salon fryzjerski Modne Cięcie, Dom Przyjęć Okolicznościowych Calvados, Przedsiębiorstwo Mięsno-Wędliniarskie Ryszard Widenka, Auto Mucha, kwiaciarnia Antea, Piekarnia S.B. Chrobok-Klimczok s.c., STOLMIX, Instytut Kosmetologii Estetycznej COSMOBELLE, Centrum Urody studio Ach.

Można było także dowiedzieć się więcej o możliwości wstąpienia w siły Wojsk Obrony Terytorialnej, dzięki obecności Wojskowej Komendy Uzupełnień z Tychów.

Organizatorami byli Starostwo Powiatowe w Mikołowie, Powiatowy Urząd Pracy w Mikołowie, Cech Rzemiosł Różnych i Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotogalerii z targów!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.