Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

O magii odblasków i nie tylko - dzielnicowy w mikołowskim przedszkolu

  • Dodano: 2020-09-23 15:15, aktualizacja: 2020-09-23 17:39

Dzielnicowy mikołowskiej komendy, asp.sztab. Maciej Dobrowolski odwiedził podopiecznych kolejnego w swoim rejonie służbowym przedszkola. Tym razem, wraz z sierżantem Hektorem, pojawił się we "Fiołkowym Wzgórzu", gdzie zachęcał najmłodszych do noszenia odblaskowych elementów. Sam przyodział, wykorzysztywaną w służbie, kamizelkę aby uwidocznić milusińskim magiczne działanie odblasku. Spotkanie stanowi element działań profilaktycznych podejmowanych przez mikołowskich mundurowych.


Dzieciństwo to okres w życiu człowieka, w którym kształtują się jego postawy determinujące aktualne i przyszłe zachowania dotyczące zdrowia. Bardzo ważne jest uwrażliwienie dzieci na niebezpieczeństwo, które może się pojawić w czasie zabawy, na kształtowanie umiejętności przewidywania skutków swoich działań, promowanie pomysłów na bezpieczne spędzanie wolnego czasu.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, numery alarmowe oraz najważniejsze elementy podczas rozmowy z dyspozytorem zgłoszenia - to tematy, które dziś przed południem policjant z mikołowskiej komendy omówił z przedszkolakami placówki wychowawczej w dzielnicy Mokre.

Ci najstarsi wykazywali się doskonałą znajomością podstawowych aspektów poruszanej tematyki, niemniej jednak z ogromną uwagą przysłuchiwali się temu, na co zwracał uwagę asp.sztab. Maciej Dobrowolski.  Wszystkim do gustu przypadł obecny na spotkaniu sierżant Hektor. Maskotka mikolowskiej Policji od lat cieszy się ogromną sympatią wśród dzieci oraz ich opienkunów.

Wszystkim dzieciom mundurowy podarował kolorowankę z podobizną sierżanta Hektora, którą przedszkolaki zobowiązały się pokolorować zgodnie z rzeczywistymi barwami maskotki.

O magii odblasków i nie tylko - dzielnicowy w mikołowskim przedszkolu

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.