Wiadomości z Mikołowa

O drogach wojewódzkich w powiecie mikołowskim z Krzysztofem Klimoszem

  • Dodano: 2023-05-26 07:00, aktualizacja: 2023-05-26 07:09

25 maja starosta mikołowski Mirosław Duży i wicestarosta Tadeusz Marszolik rozmawiali z członkiem Zarządu Województwa Śląskiego Krzysztofem Klimoszem o priorytetach rozwoju powiatu mikołowskiego.

Spotkanie gospodarzy Powiatu Mikołowskiego z członkiem Zarządu Województwa Śląskiego w Śląskim Urzędzie Marszałkowskim dotyczyło przede wszystkim inwestycji i remontów dróg wojewódzkich na terenie powiatu mikołowskiego, w tym głównie:

  • budowy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 927 (ul. Łącznej) z drogami powiatowymi- ul. Wojska Polskiego i ul. Górną w Mikołowie-Mokrem;
  • budowy sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych na drodze wojewódzkiej 926 (ul. Mikołowskiej) w Orzeszu- Zawiści w rejonie przedszkola i szkoły.

O drogach wojewódzkich w powiecie mikołowskim

Członek Zarządu Województwa Śląskiego zapewnił swoich współrozmówców o żywym zainteresowaniu marszałka województwa obiema inwestycjami i że istnieje duża szansa na ich realizację.

W rozmowie z Krzysztofem Klimoszem omawiano także możliwość dofinansowania innych zadań, dotyczących dróg wojewódzkich w perspektywie najbliższego czasu. Tu między innymi poruszono temat wykonania dodatkowego przejścia dla pieszych na ul. Mikołowskiej w Orzeszu-Zawiści w rejonie ul. Wiosennej.

Google NewsSubskrybuj mojMikolow.pl z Google News

Komentarze (1)    dodaj »

  • KubaBatanachama

    Zagrażające życiu mosty i drogi w Mikołowie powinny zostać zamknięte do czasu wyremontowania, a tym czasem ci panowie szczerzą się do nas zadowoleni ze swoich pensji, zamiast siedzieć za kratami za przestępstwo zaniechania i narażanie ludzi na śmierć lub kalectwo... Won z tą mafią!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również