Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Nowy wóz dla OSP

  • Dodano: 2017-09-25 22:30

Nie ustajemy w prezentacji propozycji, które poddane zostaną głosowaniu w III edycji Budżetu Obywatelskiego dla Mikołowa. Tym razem prezentujemy projekt, który każdemu z nas powinien leżeć na sercu. Mikołowska OSP potrzebuje nowoczesnego wozu gaśniczego, by lepiej i sprawniej pomagać mieszkańcom w nagłych sytuacjach.

Są dla nas każdego dnia, czynnie pomagając Państwowej Straży Pożarnej w usprawnianiu akcji gaśniczych, przy wypadkach komunikacyjnych, obsłudze lokalnych imprez masowych, a także prowadząc szkolenia w zakresie ochrony przeciwpożarowej. Ochotnicze Straże Pożarne to jeden z najważniejszych społecznych kapitałów, szczególnie w małych i średnich miastach.

Niestety, budżet większości z nich nie przekracza kilku do kilkunastu tysięcy złotych rocznie. To wyklucza możliwość zakupu profesjonalnego sprzętu gaśniczego, zwłaszcza wozów strażackich, które stanowią podstawową potrzebę każdej jednostki.
Prezes mikołowskiej OSP, dh Krzysztof Bromboszcz postanowił poddać pod głosowanie mieszkańców projekt zakupu przeznaczonego do zadań ratowniczo-gaśniczych samochodu na podwoziu z napędem 4x2 (zabudowa kontenerowa) ze zbiornikiem wody.

Samochód posłuży strażakom do wyjazdów ratowniczo-gaśniczych, związanych z likwidacją pożarów i miejscowych zagrożeń (usuwania gniazd szerszeni, przewozu pomp w celu usuwania podtopień, powodzi, usuwania zniszczeń po nawałnicach i innych działań o charakterze kryzysowym) oraz w ćwiczeniach i szkoleniach profilaktycznych. Z wozu korzystać będą również Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze. Koszt zakupu samochodu to 200 tysięcy złotych.

Zagłosujecie na ten projekt w III edycji BO? Czekamy na Wasze komentarze!

Najnowsze informacje z Mikołowa w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Barbara

    Osp Mikołów no fajnie,żałuję tylko ze nasze OSP nie może się doczekać nowego wozu.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.