Wiadomości z Mikołowa

Nowy wiceszef mikołowskiej komendy

  • Dodano: 2021-03-02 07:45, aktualizacja: 2021-03-02 08:01

Na stanowisku kierowniczym mikołowskiej komendy właśnie pojawiła się nowa osoba.

Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach powierzył obowiązki wiceszefa tej jednostki dotychczasowemu komendantowi jednego z gliwickich komisariatów. Pierwszym Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Mikołowie został nadkomisarz Andrzej Rudolf.

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyło się spotkanie, podczas którego wręczono rozkazy personalne o powierzeniu obowiązków na stanowiskach kierowniczych w garnizonie śląskim. Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach insp. Roman Rabsztyn z dniem 1 marca powołał nową osobę na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Mikołowie. To nadkomisarz Andrzej Rudolf - dotychczasowy Komendant Komisariatu I Policji w Gliwicach.

Wiceszef jednostki ma 44 lata. Urodził się i zamieszkuje na terenie Rudy Śląskiej. Przyjęty do służby w lutym 2000 roku od samego początku pracował w Komendzie Miejskiej Policji w Zabrzu i to właśnie tam spędził większość czasu na swojej zawodowej ścieżce. W latach 2007 do 2013 pełnił służbę w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach poświęcając się tematyce przestępczości gospdarczej.

Szeroka wiedza, doświadczenie oraz umięjętności współpracy z innymi policjantami, a także predyspozycje w zakresie organizacji spowodowały, że 1 września 2019 roku Andrzej Rudolf przez swoich przełożonych został wybrany na komendanta gliwickiego komisariatu.

Dziś rozkazem o powierzeniu obowiązków, z rąk pierwszego śląskiego policjanta - inspektora Romana Rabsztyna - nadkomisarz Andrzej Rudolf został delegowany do pełnienia służby w mikołowskim garnizonie Policji.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.