Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Nowy mural na Prusa 3

  • Dodano: 2017-08-28 10:15, aktualizacja: 2017-08-28 11:36

Na początku sierpnia zakończyły się prace związane z powstaniem murala na elewacji remontowanego budynku przy ulicy Prusa. Obraz o wielkości blisko 210m2 zastąpił zdemontowany w zeszłym roku zniszczony herb Mikołowa.

Malowidło zostało stworzone przez Łukasza Zasadniego i rudzką firmę NIETAK, ma 14,5 metra szerokości i 14,7 metra wysokości. Scenka przedstawiona na ścianie głównego budynku, który widzą wjeżdżający od strony Katowic podróżni, nawiązuje do historii Mikołowa i jego dawnego życia codziennego. Na obrazie pojawiła się tajemnicza kobieta, wyglądająca przez okno. Magistrat wkrótce zamierza ogłosić konkurs związany z tą postacią. Malowidło zostało wykonane w popularnej od niedawna technice 3D. Prace graffiti towarzyszyły wykonywanej modernizacji budynku, który zyska nowy dach, balkony i elewację ścian.

Widziałeś coś ciekawego? Daj Cynk! Nagrodzimy Twoją aktywność Daj Cynk

Firma NIETAK z Rudy Śląskiej ma na koncie takie realizacje jak murale przedstawiające wizerunki lidera Paktofoniki, Magika i alpinisty, Jerzego Kukuczki w przejściu podziemnym między katowickimi dzielnicami Bogucice i Zawodzie, mural na cześć Krzysztofa Pendereckiego w zabrzańskiej Kopalni Guido czy znajdujący się w bliskim sąsiedztwie Urzędu Miasta w Chorzowie mural przedstawiający m.in. Planetarium Śląskie.

Najnowsze informacje z Mikołowa w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.