Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Nowe miejsce dla seniorów w Mikołowie

  • Dodano: 2017-11-30 14:30, aktualizacja: 2018-01-13 18:30

Trwa przetarg na wykonawcę dokumentacji projektowej na przebudowę Dziennego Domu Pomocy w Mikołowie. Już wkrótce powstanie tam Dzienny Dom SENIOR+.

W planach, oprócz przebudowy i wyposażenia placówki do nowej funkcji, jest także pełna termomodernizacja obiektu, potrzebny będzie także audyt energetyczny Dziennego Domu Pomocy. Przetarg zostanie zakończony 5 grudnia, a miasto na wykonanie dokumentacji przetargowej chce przeznaczyć 70 tys. złotych z budżetu.

Zgodnie z wytycznymi, SENIOR+ ma zapewnić starszym mieszkańcom Mikołowa swoje usługi przez 8 godzin dziennie od poniedziałku do piątku. Zakłada się, że na 15 seniorów ma przypadać jeden pracownik placówki. Czego mogą się spodziewać goście obiektu? W planach stoi przygotowanie dużej sali, która oprócz funkcji jadalni będzie służyć organizacji większych spotkań.

Projekt zawiera również pomieszczenie klubowe, gdzie seniorzy będą mogli przejrzeć aktualną prasę, przeczytać dostępne tam książki, czy skorzystać z komputera i telewizji. Wykonawca ma także przeznaczyć jednej z dostepnych pokoi na miejsce służące zwiększeniu aktywności ruchowej czy kinezyterapii. Ma zostać wyposażone w drabinki, materace czy drobny sprzęt do ćwiczeń indywidualnych. Kolejne pomieszczenia staną się strefą relaksu z kilkoma łóżkami, będzie tu również miejsce dla poradnictwa, szatnia i pokój pielęgniarki.

Cały obiekt wraz z otoczeniem zostanie przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Termin przebudowy poznamy wkrótce.