Wiadomości z Mikołowa

Noga z gazu! Trwa akcja "Prędkość"

  • Dodano: 2024-04-19 10:30, aktualizacja: 2024-04-19 12:17

Dzisiaj,  19 kwietnia br. policjanci w całym kraju prowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne „Prędkość”. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości. Działania mają charakter międzynarodowy i są koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL.

Akcja "Prędkość"

Podczas działań policjanci będą sprawdzali prędkość pojazdów zarówno statycznie, jak i dynamicznie, z wykorzystaniem radiowozów wyposażonych w wideorejestratory, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, a których przyczyną jest nadmierna prędkość, w tym w szczególności w rejonach przejść dla pieszych.

W działania zaangażują się również policyjne grupy SPEED, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze, w tym przekraczaniu dopuszczalnej prędkości.

Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, jest główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Mundurowi apelują zatem do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerów oraz w rejonie skrzyżowań.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest ściśle związane z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących przepisów, w tym limitów prędkości. Bezpieczna prędkość to taka, która jest dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących ograniczeń prędkości, warunków atmosferycznych, a także stanu nawierzchni i przede wszystkim własnych umiejętności.

Komentarze (1)    dodaj »

  • jorguś

    Ciekawe ile wyrw w jezdni,, mundurowi zgłosili" i ile mandatów dla zarządców dróg wystawili za stan dróg który zagraża bezpieczeństwu kierowców i pieszych. Jak karać to wszystkich winnych zagrożenia na drogach a nie tylko kierowców.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również