Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Nietrzeźwy z ponad 3 promilami wyeliminowany z ruchu

  • Dodano: 2018-10-17 10:30

Prawie 3,5 promila alkoholu w organiźmie- z takim wynikiem policjanci mikołowskiej patrolówki zatrzymali w sobotę mieszkańca Mikołowa, który kierował samochodem na ulicy Prusa. Do zdarzenia doszło po godzinie 1:00 w nocy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat więzienia.

W minioną sobotę, po godzinie 1:00 w nocy, w ręce policjantów mikołowskiej patrolówki wpadł kierujący opla astry, który jak się później okazało, przeliczył się z ilością spożytego wcześniej alkoholu. Badanie urządzeniem sprawdzającym trzeźwość wykazało bowiem prawie 3,5 promila alkoholu w organiźmie. O dalszym losie 20- latka z Mikołowa, któremu zatrzymano prawo jazdy, zadecyduje sąd. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Codziennie do mediów docierają sygnały o nietrzeźwych kierujących. Większość z nich jest zatrzymywana podczas kontroli drogowych. Mimo licznych apeli różnych instytucji w tym policji, kampanii przeciw jeździe po alkoholu – takie wybryki to niestety codzienność. Pamiętajmy, że przez nasze nieodpowiedzialne i niedojrzałe zachowanie, możemy wyrządzić komuś krzywdę, bowiem wsiadając za kółko po alkoholu, stajemy się potencjalnym zabójcą.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.