Wiadomości z Mikołowa

Nieletni odpowie przed sądem

  • Dodano: 2017-02-09 09:00

Policjanci z Łazisk Górnych zatrzymali 15-latka, który pomalował farbą akrylową osiem ławek oraz dwie tablice informacyjne na terenach rekreacyjnych, w rejonie ulicy Świerczewskiego.

Młody mieszkaniec Łazisk Górnych nie potrafił wytłumaczyć policjantom dlaczego to zrobił. Teraz za swojego zachowania nieletni będzie tłumaczyć się przed sądem rodzinnym i nieletnich.


Jak wynika z materiałów sprawy, dyżurny z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych otrzymał informację, że na terenach rekreacyjnych,w rejonie ulicy Świerczewskiego jest grupa młodych osób, która najprawdopodobniej pomalowała ławki oraz tablice informacyjne. Policjanci zespołu patrolowo – interwencyjnego wspólnie ze strażnikiem miejskim natychmiast udali się na miejsce interwencji. Kiedy mundurowi dojeżdżali do terenów rekreacyjnych w rejonie basenu Żabka, zauważyli grupę nastolatków, którzy na widok mundurowych zaczęli się nerwowo zachowywać. W wyniku podjętych czynności, stróże prawa znaleźli przy jednym z chłopców tubkę czerwonej i zielonej farby akrylowej w markerach. Okazało się, że młody mieszkaniec Łazisk Górnych pomalował 8 ławek oraz dwie tablice informacyjne. 15-latek nie potrafił wytłumaczyć policjantom dlaczego to zrobił. Teraz za swojego zachowania nieletni będzie tłumaczyć się przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.