Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Nielegalne automaty do gier w Mikołowie - policjanci zlikwidowali kolejny salon

 • Dodano: 2020-09-16 13:00

Śledczy z mikołowskiej komendy, wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej z Bielska-Białej, weszli do kolejnego lokalu, w którym odbywał się nielegalny proceder związany hazardem. Tym razem udało się przejąć 3 maszyny o łącznej wartości około 12 tysięcy złotych. Za naruszenie przepisów ustawy karno - skarbowej grożą 3 lata więzienia oraz wysoka grzywna.


Postępowanie przygotowawcze w tej sprawie wszczęli policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie. Całość materiałów zostanie przekazana Krajowej Administracji Skarbowej z Bielska-Białej. Funkcjonariusze będą ustalać kto jest odpowiedzialny za zorganizowanie tego procederu. Tym razem sprawa dotyczy punktu usytuowanego w Mikołowie przy ulicy Krakowskiej, do którego śledczy weszli wczoraj (15 września).

Przypomnijmy, że z dniem 1 kwietnia 2017 roku weszły w życie zmiany w ustawie o grach hazardowych i podmioty prywatne nie mogą już urządzać gier na automatach poza kasynami. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tysięcy złotych od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych.

Nielegalne automaty do gier w Mikołowie - policjanci zlikwidowali kolejny salon

Zobacz także

Komentarze (7)    dodaj komentarz »

 • z miko

  Tyle czasu tam był i dopiero teraz go wyczaili? A ten na Pszczyńskiej, koło kebsa jest legalny?

 • Ii

  Nie ma legalnych. Tylko od totalizatora są legalne.

 • z miko

  To było pytanie retoryczne. Ciekawi mnie jak długo będzie funkcjonował ten punkt, skoro służby mają takie tempo jarzenia. Pewnie dużo kasy upłynie...

 • z miko

  To było pytanie retoryczne. Ciekawi mnie jak długo będzie funkcjonował ten punkt, skoro służby mają takie tempo jarzenia. Pewnie dużo kasy upłynie...

 • Kuba Batanachama

  Nie gram w żadne gry hazardowe ale o ile wiem to przymus gry na automatach nie istnieje. Zamiast tego zastanawiam się czego się spodziewasz od policji w zamian za swoje doniesienie poprzez internet? A może jesteś jak niegdyś Wałęsa płatnym informatorem?

 • odp

  Widać, że nie masz nawet nikłego pojęcia na czym polega ten przestępczy proceder i jaką krzywdę wyrządza nie tyle graczom, co ich rodzinom - więc zwisa mi twoja ideologia i jakieś płytkie porównania. Poza tym, twój podpis mówi sam za siebie.

 • Kuba Batanachama

  A totolotek i inne gry liczbowe plus legalne kasyna krzywdy nie robią bo państwo ściąga z nich podatek informatorze?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.