Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Nastolatka potrącona w centrum miasta

  • Dodano: 2020-10-19 14:00

Okres jesienny zawsze stanowi spore wyzwanie dla kierujących pojazdami. To trudny czas głównie z powodu ciągle zmieniających się warunków atmofserycznych, które negatywnie wpływają na komfort jazdy. To także czas, kiedy na niechronionych uczestników ruchu drogowego czyha wiele zagrożeń. W miniony piątek w godzinach porannych potrącona została, przechodząca przez oznakowane przejście dla pieszych, młoda dziewczyna. Mundurowi apelują o wyjątkową uwagę w tych miejscach!


Do wypadku z udziałem pieszej 17-letniej mikołowianki doszło w piątek, 16 października, około godziny 07:40 na oznakowanym przejściu w Mikołowie na ulicy Rybnickiej. Jak ustalili policjanci, kierujący osobowym renault, 34-letni chorzowianin, nie zauważył nastolatki, a z uwagi na trudne warunki atmosferyczne i śliską nawierzchnię jezdni, nie zdążył wyhamować i doprowadził do zderzenia. Z obrażeniami głowy oraz kończyn dolnych, poszkodowana trafiła do szpitala w Katowicach. Jej stan lekarze określili jako stabilny.

Kierowca renault megane był trzeźwy. Policjanci drogówki zatrzymali mu prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny samochodu. Dalsze czynności w sprawie wypadku prowadzą śledczy z Wydziału Kryminalnego mikołowskiej komendy.

Policjanci apelują o rozwagę w tych newralgicznych miejscach! Kierowco - bądź czujny i skoncentrowany Apel kierowany jest także do pieszych i rowerzystów. Każdy uczestnik ruchu drogowego powinien mieć świadomość, że może zostać niezauważonym na drodze przez innego uczestnika ruchu. Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, powinien zachować szczególną ostrożność, w tym zmniejszyć prędkość i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

Niechronieni uczestnicy ruchu powinni być dobrze widoczni dla kierujących pojazdami. Stąd też niezbędne jest, aby osoby piesze nosiły elementy odblaskowe, szczególnie w miejscach, gdzie wymagają tego przepisy, czyli po zmierzchu na drodze poza obszarem zabudowanym. Natomiast rowerzyści powinni zadbać o swoje bezpieczeństwo i wyposażyć rower w obowiązkowe oświetlenie oraz z niego korzystać od zmierzchu do świtu, w tunelu oraz w czasie jazdy w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • gorolik z kielc

    za komuny było ciemno w miescie lecz nie było tyle samochodów ba tylko dygniterze(ormowcy,zomowcy)posiadali samochody telefony i inne na owczesne realia wygody...natomiast dzis samochodów multum i przechodniów multum w dobie kapitalizmu kazdy "pedzi bez opamietania" te swiatełka ledowe sa chyba trefne na tych latarniach nie daja swiatła dajacego dobra widocznosc kierowcy....byc moze chodzi o "ciecie kosztów" i polityke uni europejskiej.....dajacych motor zagranicznym fabryka rynek zbytu na te "ledy".....

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.