Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Naprawa schodów i nowy zjazd przy OR Planty

  • Dodano: 2018-07-10 11:00

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mikołowie jako zarządca kąpieliska miejskiego zlokalizowanego na terenie OR Planty przy ul. Konstytucji 3 Maja 38 zwrócił się z prośbą do Zarządu Powiatu Mikołowskiego o wykonanie naprawy schodów terenowych zlokalizowanych w pasie drogowym drogi powiatowej ul. Konstytucji 3 Maja w Mikołowie.

Stan techniczny betonowych schodów terenowych stwarzał bowiem duże niebezpieczeństwo i bezpośrednie zagrożenie wystąpienia np. upadku pieszych korzystających z ww. dojścia – schodów zewnętrznych stanowiących trakt komunikacyjny pomiędzy poboczem z przejściem dla pieszych i chodnikiem, zlokalizowanym poniżej niwelety drogi powiatowej.

W odpowiedzi na ww. Powiatowy Zarząd Dróg w Mikołowie realizujący działania w zakresie utrzymania dróg powiatowych podjął skuteczne działania mające na celu wyeliminowanie ww. zagrożenia. Przed letnim sezonem funkcjonowania Ośrodka Rekreacyjnego Planty ww. jednostka organizacyjna powiatu, zakończyła prace związane z naprawą schodów betonowych wraz z zabudowaniem poręczy, wykonaniem utwardzonego dojścia z kostki brukowej w miejscu lokalizacji przejścia dla pieszych, przeprowadzeniem cięć pielęgnacyjnych żywopłotu oraz wykonaniem nowej pochylni na ciągu istniejącego chodnika od strony zachodniej.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • nexia

    Schody zrobione może czas na chodnik bo to co jest na jego miejscu wygląda ja "pas startowy" do skoku w dal. Niedzielny spacer kończy się myciem nóg!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.