Wiadomości z Mikołowa

Nadchodzi pierwszy atak zimy! Sprawdź prognozę na najbliższy tydzień [26.11-2.12]

  • Dodano: 2021-11-26 10:00, aktualizacja: 2021-11-26 12:59

Najbliższy tydzień zapowiada się zimno, mokro i... biało. Kalendarzowej zimy jeszcze nie ma, jednak opady śniegu przyszły wcześniej w tym roku. Czeka nas pierwszy atak prawdziwej zimy. Zapoznaj się z prognozą pogody na ostatni tydzień listopada!

Tygodniowa prognoza pogody [26 listopada - 2 grudnia]

Pogoda na tydzień w Mikołowie

Oto prognoza pogody na ostatnie dni listopada i początek grudnia! Czy w województwie śląskim czekają nas opady śniegu? Czy zima przyjdzie wcześniej w tym roku? Sprawdź!

Piątek 26 listopada

W piątek w naszym województwie spadnie pierwszy śnieg. W ciągu dnia temperatura w przedziale od 1 do 3 stopni Celsjusza. W godzinach porannych w całym województwie pojawią się opady deszczu, które później zamienią się w deszcz ze śniegiem. Po południu przewidywane są intensywne opady śniegu, które mogą utrzymywać się aż do następnego dnia. Według IMGW, miejscami, a zwłaszcza w rejonach podgórskich i na zachodzie województwa może spaść od 5 do 10 cm śniegu.

Sobota 27 listopada

Ciąg dalszy zimowej atmosfery. Tego dnia przewidywane są zachmurzenia umiarkowane lub duże. Rano może być biało, jednak później śnieg zacznie się topić. W ciągu dnia temperatura maksymalna od 1 do 3 stopni. W godzinach popołudniowych możliwe opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. 

Niedziela 28 listopada

Kolejny dzień z opadami. Termometry w ciągu dnia pokażą maksymalnie do 4 stopni. Możliwe są przeplatające się opady deszczu i śniegu, jednak bardziej prawdopodobny jest deszcz. W nocy temperatura spadnie poniżej zera. Wiatr umiarkowany.

Poniedziałek 29 listopada

W poniedziałek możliwe opady śniegu. Czeka nas zimna noc, temperatura spadnie nawet do -4 stopni. W dzień nie będzie dużo cieplej, bo w okolicach -1. Prognozowane są przelotne opady śniegu lub deszczu. Wiatr będzie umiarkowany. 

Wtorek 30 listopada

Wtorek będzie bardzo chłodny. Zarówno w dzień jak i w nocy temperatura będzie utrzymywać się w okolicach -2 stopni. Jest to kolejny dzień z przewidywanymi przelotnymi opadami śniegu. Zima prawdopodobnie zagości u nas na nieco dłużej.

Środa 1 grudnia

W środę będzie odrobinę cieplej i bardziej wilgotno. Towarzyszący nam przez poprzednie dni śnieg zamieni się w deszcz lub śnieg z deszczem. Przewidywana wilgotność powietrza to 90%. W ciągu dnia temperatura wzrośnie do maksymalnie 3 stopni Celsjusza. W nocy będzie w okolicach 1 stopnia.

Czwartek 2 grudnia

W czwartek znów zimno i mokro. Przewidywane są przelotne opady deszczu ze śniegiem. Nadal duża wilgotność powietrza, nawet ponad 90%. Wiatr słaby lub umiarkowany. W dzień maksymalnie 2 stopnie, a w nocy temperatura może spaść nawet do -3. 


Niezależnie od tego czy pogoda dopisuje - wykorzystaj jesienny okres najlepiej jak potrafisz. Będzie już tylko zimniej! Pamiętaj, by przed wyjściem z domu zabrać ze sobą parasol. Przyda się w deszczowe jesienne dni, które nas czekają.

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • jorguś

    Zima na karku a węgla nie można kupić. Mimo że kopalnie fedrują normalnie to trzeba kilka dni odstać by dostać 3 tony. Ceny gazu i prądu już szybują w górę na tyle że chętni mieć czysto w domu i ekologicznie drżą że strachu czy teraz wyrobią na rachunki. I pomyśleć że znowu zostaliśmy nabici w butelkę przez rząd który zamyka kopalnie i który podpuścił naiwnych by wymieniali piece na gaz lub eko groszek. W starym piecu w razie biedy czy braku opału zawsze dało się spalić co innego, byle w domu nie marznąć...

  • Polonista

    Hmm, dowiedziałem się dopiero teraz, że jak pada deszcz, to warto mieć ze sobą parasol. Geniusz to chyba wymyślił. No i jeszcze, że we wtorek- worek wciąż będzie ciepły;)

  • Tadek

    Niestety, taki mamy klimat....

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.