Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Na śląskich drogach w I półroczu 2019 roku bezpieczniej niż przed rokiem

  • Dodano: 2019-07-16 11:45

Śląska drogówka podsumowała pierwsze półrocze 2019 roku pod względem bezpieczeństwa na drogach w naszym województwie.

Jest bezpieczniej niż w analogicznym okresie roku 2018

Do wymarzonej wizji: żadnych śmiertelnych ofiar wypadków, niestety nadal daleka droga. Pamiętajmy o wspólnym bezpieczeństwie, uważajmy na drogach dbając o siebie i innych. Zwolnijmy...

Śląscy policjanci podsumowali bezpieczeństwo na drogach w I połowie 2019 roku. Choć liczba śmiertelnych ofiar wypadków drogowych nadal niepokoi (82 osoby), to jest bezpieczniej niż przed rokiem. W 2019 roku na drogach naszego województwa zginęło o 25 osób mniej niż w analogicznym okresie roku 2018.

Najczęściej ginęli kierowcy osobówek – 26 oraz piesi – 22 osoby

Życie straciło także 11 motocyklistów, 10 pasażerów aut osobowych, 6 rowerzystów oraz 7 osób kierujących motorowerami i samochodami ciężarowymi.

Warto podkreślić, że województwo śląskie jest jednym z 4 województw, obok małopolskiego, lubelskiego i warmińsko-mazurskiego, gdzie liczba osób, które stracił życie na drogach spadła. To cieszy, ale nadal liczba śmiertelnych ofiar wypadków niepokoi. Wciąż pamiętamy chociażby tragiczny wypadek z ostatnich dni czerwca, gdzie w Sosnowcu zginęła matka dwójki dzieci potrącona przez motocyklistę w trakcie przechodzenia przez przejście dla pieszych ze swoimi pociechami. Kobiecie udało się ocalić dzieci, ale mimo wysiłku służb nie udało się jej uratować.

Z pozoru to tylko liczby, ale pamiętajmy, że za każdą z nich kryje się ludzie życie i niewyobrażalna tragedia rodziny oraz najbliższych. Pamiętajmy o wspólnych bezpieczeństwie. Na drogach jesteśmy bowiem odpowiedzialni nie tylko za swoje życie ale również życie innych uczestników ruchu. Kierujmy się rozsądkiem, ostrożnością, wzajemnym szacunkiem, zasadą ograniczonego zaufania i po prostu... zwolnijmy.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • jorguś

    Aż dziw że ktoś tu ma odwagę wspominać o poprawie bezpieczeństwa na drogach w Mikołowie. Ulice, w tym ul Gliwicka są coraz bardziej niebezpieczne ze względu na dziką zwierzynę na której kierowcy rozbijają samochody, w Paniowach piesi nie dosyć że muszą kilkakrotnie przechodzić przez jezdnię bo zbudowano tylko fragmenty chodnika po obydwu stronach ulicy to jeszcze muszą wędrować skrajem ruchliwej ul Przelotowej do Ośrodka Zdrowia bo niema komu utwardzić i oczyścić pobocza (o chodniku nawet nie wspomnę). Jeszcze gorzej sytuacja wygląda z mostem na ul Przelotowej nad Potokiem Chudowskim gdzie zwężono kilka lat temu jezdnię i nikt z tym nic nie robi. Przez most jeżdżą Tiry i mijając na nim pieszych i rowerzystów, tylko czekać aż dojdzie tam do tragedii. Prewencja Panowie Policjanci polega nie tylko na karaniu kierowców ale przede wszystkim na zapobieganiu wypadkom. Dlaczego w naszym mieście w sołectwach Nic się nie robi w tym kierunku poza wpisywanie mandatów?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.