Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Na mikołowskich drogach trwają działania "Bezpieczne skrzyżowania"

  • Dodano: 2019-10-21 10:45

Od godziny 5.00 drogówka z Mikołowa prowadzi akcję „Bezpieczne skrzyżowania”.

Głównym jej celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przede wszystkim poprzez ograniczenie ilości wypadków właśnie w rejonie skrzyżowań. Policjanci oddelegowani do działań skupią się na zapewnieniu bezpieczeństwa w tych miejscach. Będą też reagować na najmniejsze nawet wykroczenia popełniane na przejściach dla pieszych i głównych ciągach komunikacyjnych.

Punktualnie o godz. 5.00 na terenie podległym garnizonowi mikołowskiemu policjanci ruchu drogowego rozpoczęli akcję „Bezpieczne skrzyżowania”. Szczególnym nadzorem objęte zostaną nie tylko same skrzyżowania, także przejścia dla pieszych w ich rejonie oraz miejsca, w których najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych. Cel to oczywiście poprawa bezpieczeństwa.

Coraz więcej osób posiada rejestratory i powiadamia policję o zaobserwowanych wykroczeniach. Inną formą są nadsyłane anonimowo informacje z podaniem daty i godziny wykroczenia - korzystając np. z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Kierowcy bywają zaskakiwani wezwaniem na policję, gdzie oglądają swoje wyczyny, zarejestrowane przez innych użytkowników dróg.

Reasumując, przestrzegamy kierowców, którzy ryzykują, np. przejeżdżaniem na tzw. późnym pomarańczowym.
Zapewniamy: funkcjonariuszom nie zależy na karaniu, a na poprawie bezpieczeństwa na naszych drogach.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • jorguś

    Gdyby funkcjonariuszom nie zakeżało na karaniu kierowców kecz na poprawie bezpieczeństwa to zwracali by również uwagę na stan dróg i poboczy. Niestety, oni nie widzą nawet walącego się mostu...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.