Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Mikołów w najnowszym klipie grupy ZOŚKA

  • Dodano: 2019-05-20 09:15

Muzyczną pocztówkę zafundowała mikołowianom ZOŚKA - młody zespół z Katowic i Mikołowa. W klipie do utworu Kundelek pojawia się kilka miejsc charakterystycznych dla miasta i powiatu mikołowskiego.

ZOŚKA to ciesząca się rosnącą popularnością grupa katowickiej sceny muzycznej i jeden z projektów utytułowanego mikołowskiego pianisty, Tymoteusza Biesa, który odpowiada za instrumenty klawiszowe i produkcję. Skład zespołu tworzy rodzeństwo: Weronika Jędrysik (wokal) i Adam Jędrysik (produkcja muzyczna, gitara). 

Jak zapewniają młodzi twórcy, ZOŚKA to łączenie muzyki elektronicznej z surową alternatywą, brzmienia z pogranicza popu i chilloutu w oparciu o żywe instrumenty.

Kundelek to jest piosenka o psie, któremu było nie do końca dobrze. Jak to w piosence, nagle okazało się, że jest to metafora psa, któremu jest nie do końca dobrze. Czyli jest to zarazem o psie, jak i o tobie. Utwór zapowiada debiutancki album zespołu, który ukaże się w sierpniu bieżącego roku – informują członkowie ZOŚKI.

W klipie – oprócz członków zespołu – występuje Marcin Bies, poeta pochodzący z Mikołowa, publikujący swoją twórczość m.in. Instytucie Mikołowskim, prywatnie brat Tymoteusza Biesa, a wdzięcznym bohaterem jest pies Marcina, Fasol.

Patronami teledysku są Dzielnica Brzmi Dobrze, Katowice Miasto Ogrodów, Katowice Miasto Muzyki UNESCO.

Potraficie rozpoznać wszystkie miejsca pojawiające się w klipie? 

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • John

    Brzydki ten Mikołów...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.