Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Mikołów: Tę Kartę warto mieć!

  • Dodano: 2019-10-10 10:30

Wśród kart płatniczych czy dokumentów jakie nosimy w portfelu, warto mieć jeszcze jeden -  Kartę Mieszkańca Gminy Mikołów.

Uprawnia ona do szeregu zniżek w sklepach i punktach usługowych na terenie miasta. Dzięki Karcie korzystać można też z rabatów przysługujących  przy korzystaniu z oferty jednostek Urzędu Miasta.

Karta Mieszkańca dostępna jest dla osób pełnoletnich, deklarujących w swoim zeznaniu podatkowym Mikołów jako miejsce zamieszkania i rozliczających podatek dochodowy od osób fizycznych w mikołowskim Urzędzie Skarbowym. Dokument otrzymać mogą także dzieci takiego mieszkańca.

Jego wyrobienie jest bardzo proste. Wystarczy złożyć wniosek w Wydziale Spraw Obywatelskich, przy ul. Karola Miarki 15 w Mikołowie (Biały Domek). Należy mieć przy sobie  dowód osobisty wraz z jednym z następujących aktualnych dokumentów potwierdzających rozliczenie podatku dochodowego od osób fizycznych w mikołowskim Urzędzie Skarbowym:

- pierwszą stronę złożonego PIT-u za poprzedni rok ze stemplem mikołowskiego Urzędu Skarbowego poświadczającym rozliczenie podatku bądź kserokopię powyższego dokumentu;
- urzędowe poświadczenie odbioru wydane przez elektroniczną skrzynkę podawczą systemu teleinformatycznego administracji podatkowej (UPO) wraz z pierwszą stroną PIT-u za poprzedni rok składanego drogą elektroniczną i wygenerowanym numerem dokumentu zgodnym z identyfikatorem dokumentu UPO;

- zaświadczenie z Urzędu Skarbowego potwierdzające złożenie zeznania o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty) w poprzednim roku. Kartę otrzymuje się bezpłatnie jeszcze tego samego dnia.

Zainteresowane firmy, punkty handlowe i usługowe mogą w każdej chwili trwania programu przystąpić do niego jako Partnerzy. W tym celu należy złożyć wypełnioną deklarację w Urzędzie Miasta i podpisać umowę. Każdy Partner Programu zobowiązuje się do udzielania zadeklarowanych rabatów Użytkownikom Karty oraz oznaczenia swojego lokalu specjalną plakietką.

- Karta Mieszkańca Gminy Mikołów to ukłon w stronę naszych mieszkańców płacących podatki na rzecz miasta. Dzięki tym środkom możemy rozwijać Mikołów, tworzyć nową infrastrukturę czy organizować miejskie wydarzenia. Chcemy się za to odwdzięczyć, dlatego zapraszamy do wyrobienia nowego dokumentu – mówi Stanisław Piechula burmistrz Mikołowa.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Urzędu Miasta w sekcji Czy chcesz skorzystać? lub w Wydziale Spraw Obywatelskich przy ul. Karola Miarki 15 w Mikołowie (Biały Domek), I piętro, pokój nr. 13, tel. 32 32 48 457, e-mail: sprawy.obywatelskie@mikolow.eu

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Paulina

    Gdzie dokładnie można skorzystać ze zniżek ? Przydałaby się lista miejsc ;)

  • martina

    tutaj link ze wszystkimi danymi https://mikolow.eu/karta-mieszkanca-gminy-mikolow/

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.