Wiadomości z Mikołowa

Mikołów: 42-latka z zarzutami za znęcanie się. Ofiarą mikołowianki... pyton królewski

  • Dodano: 2023-03-31 08:15, aktualizacja: 2023-03-31 09:03

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą mikołowskiej komendy przedstawili zarzut znęcania się nad pytonem królewskim 42-letniej kobiecie.

W lutym tego roku mieszkanka Mikołowa spakowała swojego węża w styropian, owinęła folią transportową i wysłała pociągiem do Szczecina. Za takie przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Zarzut znęcania się nad zwierzęciem za spakowanie węża w styropian

O nietypowej interwencji z udziałem pytona królewskiego w lutym tego roku informowała na stronie internetowej gliwicka policja w artykule "Dusiciel bez biletu i zatrzymany pociąg". Z uwagi na miejsce, w którym doszło do przestępstwa, sprawą zajęli się policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą komendy z Mikołowa.

Według ich ustaleń podejrzana kupiła gada 3 lata temu w hodowli w Rudzie Śląskiej. Mimo, iż gad był trzymany w terrarium, to dzieci obawiały się go, więc ta postanowiła sprzedać pytona.

Kiedy znalazła kupca, spakowała zwierzę do styropianowego pudła, owinęła folią i zakleiła taśmą, pozbawiając je tym samym dostępu do powietrza. Tak przygotowaną przesyłkę nadała za pośrednictwem PKP do Szczecina. 29 marca 42-latka usłyszała zarzut znęcania się nad zwierzęciem. W trakcie przesłuchania kobieta przyznała się do winy i złożyła obszerne wyjaśnienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również