Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Miconet - dostarcza internet już 18 lat!

  • Dodano: 2017-10-04 14:45

Firma Miconet Sp. z o.o. jest operatorem sieci Multimetro. Współpracuje z portalami sieci Silesia.info.pl.

Firma Miconet z Mikołowa rozpoczęła swoją działalność w 1999 roku i od tamtej pory prężnie się rozwija, inwestując w infrastrukturę i najnowocześniejsze technologie, dzięki czemu obejmuje zasięgiem swojej sieci multimetro nie tylko Mikołów.

Swoich odbiorców ma w Katowicach, Łaziskach Górnych, Wyrach, Gostyni, w powiecie Pszczyńskim oraz Bielskim. W chwili obecnej sieć składa się z ponad 500 kilometrów szkieletowych traktów światłowodowych.

Ale to w Mikołowie wszystko się zaczęło. Najpierw pojawił się pomysł, a potem konsekwentna jego realizacja z zespołem profesjonalistów. Pierwsza siedziba firmy mieściła się na ul. Towarowej. Potem firma długo obsługiwała klientów w biurze przy ul. Pszczyńskiej. W tej chwili siedziba Miconetu mieści się w biurowcu Jelux przy ul. Bielskiej 49.

Sieć sukcesywnie jest rozbudowywana, pokrywając coraz większe obszary. Od dwunastu lat zaś doskonali się w budowaniu nowoczesnej infrastruktury dostępowej w technologii światłowodowej GPON, pozwalającej na nieograniczone możliwości świadczenia usług multimedialnych w zabudowie rozproszonej. Sieć ta opiera się wyłącznie na transmisji światłowodowej, gdzie łącze doprowadzane jest bezpośrednio do lokalu klienta, co sprawia, że staje się praktycznie bezawaryjna i pozwala na świadczenie każdej usługi oferowanej przez sieć multimetro. Dzięki inwestycjom prowadzonym przez firmę Miconet na obszarach często pozbawionych do tej pory jakiejkolwiek nowoczesnej infrastruktury transmisji danych, mieszkańcy mogą korzystać z szybkiego Internetu, cyfrowej telewizji i telefonii czy monitoringu wizyjnego.

Firma jest partnerem zarówno dla indywidualnych odbiorców, jak i biznesu. Odbiorcami jej usług są kluczowe mikołowskie instytucje, takie jak m.in. Starostwo Powiatowe, Miasto Mikołów, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Dom Kultury, Śląski Ogród Botaniczny, Zakład Inżynierii Miejskiej, Mikołowski Bank Spółdzielczy oraz wiele placówek oświatowych. Usługi sieci multimetro dostępne są we wszystkich zasobach Mikołowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Zakładu Gospodarki Lokalowej oraz wielu wspólnot mieszkaniowych. Kilkunastoletnia współpraca z wieloma poważnymi kontrahentami sprawiła, że firma jest postrzegana jako wiarygodny partner, cieszy się dużym zaufaniem na rynku oraz uznaniem konkurencji.

Więcej informacji TUTAJ

Najnowsze informacje z Mikołowa w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Następna informacja

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.