Wiadomości z Mikołowa

Metrorowery w Mikołowie od sierpnia!

  • Dodano: 2024-06-25 13:30

Świetna wiadomość dla mieszkańców i turystów Mikołowa! Jak informuje wiceburmistrz Mikołowa Mateusz Handel, już w sierpniu na ulicach miasta pojawią się metrorowery, które miały zadebiutować dopiero w przyszłym roku. Prace przyspieszyły i dzięki temu będziemy mogli korzystać z rowerów wcześniej.

Największy system rowerów miejskich w Polsce

Rowery Metropolitalne to największy system rowerów miejskich w Polsce. Służą zarówno do codziennej komunikacji, jak i rekreacyjnych wypraw. Użytkownicy mogą poruszać się nimi po całej Metropolii GZM, zwracając rowery na jednej z ponad 1000 stacji rozlokowanych w regionie. Oznacza to, że bez problemu można przyjechać rowerem z Tychów, Gliwic czy Katowic do Mikołowa i tam go zostawić.

Nowe stacje w Mikołowie

W Mikołowie będzie dostępnych 80 jednośladów oraz 14 stacji do ich wypożyczenia i zwrotu. Stacje zostały rozmieszczone równomiernie w całym mieście, uwzględniając jego specyfikę i kluczowe punkty publiczne.

Koszty uruchomienia systemu, w tym zakup i serwis rowerów oraz stacji, ponosi GZM. Wypożyczenie rowerów jest możliwe za pośrednictwem dedykowanej aplikacji. Dodatkowo posiadacze biletów średnio i długookresowych ZTM otrzymają codziennie 60 minut darmowej jazdy.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Bolo

    Mokre bez rowerów? Handel przychodzi tylko przed wyborami haha

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również