Wiadomości z Mikołowa

Medal "Supermana" dla mikołowskich policjantów

  • Dodano: 2021-04-16 06:45, aktualizacja: 2021-04-16 06:57

Policyjni profilaktycy z mikołowskiej komendy gościli w placówce dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną. Po przeprowadzeniu dostosowanej do potrzeb dzieci lekcji o zagrożeniach w cybeprzestrzeni, na mundurowych czekał wyjątkowy prezent - samodzielnie wykonany przez podopiecznych medal. Nie byle jaki - samego "Supermana".

Mimo trwającej epidemii i wynikających z niej obostrzeń, policjanci prewencji z mikołowskiej komendy starają się, by z proflaktycznymi wskazówkami i dobrymi radami docierać do jaknajszerszej grupy odbiorców. W zdecydowanej więszkości zajęcia z dziećmi i młodzieżą odbywają się on-line. Tam jednak, gdzie to niemożliwe lub znacznie utrudnione, przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego, zajęcia prowadzone są w formie bezpośredniego przekazu.

Dziś rano mundurowi owiedzili kogoś wyjątkowego - podopiecznych Zespółu Szkół nr 1 Specjalnych w Mikołowie. To placówka, która wychowuje i opiekuje się uczniami z niepełnosprawnością intelektualną w stopniach umiarkowanym oraz znacznym, a także z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w tym z niepełnosprawnością ruchową.

W trakcie spotkania, w sposób przystępny dla dzieci, policjanci zwrócili uwagę na zagrożenia w cyberprzestrzeni. Podając konkretne przykłady, zobrazowali jak Internet może pomóc w codziennym funkcjonowaniu, ale także zwrocili uwagę, że ma swoje złe strony i korzystając z niego trzeba pamiętać o bezpieczeństwie.

Mimo, iż kalendarzowa wiosna gości u nas już od kilku tygodni, obraz za oknami mocno jednak zimowy. Wykorzystując niezbyt sprzyjającą aurę, policjanci przekazali uczniom odblaskowe opaski, które niewątpliwie zwiększą ich bezpieczeństwo podczas codziennych spacerów.

W podziękowaniu za odwiedziny, policjanci otrzymali urocze rysunki przedstawiające mundurowych podczas codziennej pracy oraz wyjątkowe odznaczenie - samodzielnie wykonany przez podopiecznych medal superbohatera. Znanego wśród dzieci, młodzieży i dorosłych "Supermana". Jak mówią sami mundurowi, sierż. Izabela Kempka i mł.asp. Artur Ceran: ten niesamowicie wzruszający moment, to gest, który rodzi ogromnie pozytywne emocje i daje niezliczone pokłady energii do dalszej pracy.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Kuba Batanachama

    Nie doczytałem, z jaką to niepełnosprawnością uczniowie zrobili z policjantów supermanów?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.