Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Letnie granie wciąż pobudza rynek

  • Dodano: 2017-08-19 08:30, aktualizacja: 2017-08-19 08:23

Za nami kolejny koncert z cyklu Letniego Grania. Tym razem mikołowianie mogli posłuchać muzyki świata w wykonaniu zespołu Nivel i Grzegorza Płonki.


Nivel powstał w 2010 roku jako zespół instrumentalny, którego skład tworzyli skrzypek Jacek Dzwonowski, akoredeonista Tomasz Grzyb, gitarzysta Arkadiusz Dec i basita Mateusz Gremlowski. Muzycy prezentują swoje interpretacje pieśni z różnych krajów a także kompozycje, które czerpią z folkloru bałkańskiego, gruzińskiego czy celtyckiego. W swoim repertuarze mają utwory wielu światowych kompozytorów jak Astor Piazzolla, Otto Eckelman czy Richard Galliano. Członków zespołu można także usłyszeć w innych projektach muzycznych jak Cocotier, Acoustic Travel Band, Teatr „A” z Gliwic, czy Fanga – Zbuntowany Śląsk.

W 2016 roku do zespołu dołączył wokalista i publicysta Grzegorz Płonka, dzięki któremu repertuar Nivel wzbogacił się w utwory neapolitańskie, meksykańskie, andaluzyjskie a także polskie. Muzycy w tym roku wydali swoją pierwszą płytę „Wielki Świat”, na której znalazły się piosenki francuskie, argentyńskie, węgierskie czy gruzińskie, a wszystko w charakterystycznej aranżacji zespołu.

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału filmowego z koncertu!

 

Najnowsze informacje z Mikołowa w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.