Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Łańcuch Światła w Mikołowie

  • Dodano: 2017-07-22 10:30

Fala protestów spowodowanych zmianami w polskim sądownictwie nie ominęła również naszego miasta. Od środy, co wieczór pod mikołowskim sądem gromadzą się ludzie, którzy są zaniepokojeni działaniami rządu.

„Łańcuch Światła” to pokojowy, apolityczny protest, która odbywa się niemal w cały kraju. Mieszkańcy poszczególnych miast gromadzą się pod sądami, gdzie zapalają świece i znicze.

Wolne sądy to nie sprawa tylko Warszawy, ale wszystkich obywateli. To nie spór o władzę, a o to, czy w sądach, zarówno tych mniejszych, rejonowych, jak i apelacyjnych, będą zapadać wyroki wolne od politycznych nacisków – tłumaczy Akcja Demokracja, organizatorzy wydarzenia "Łańcuch Światła w całej Polsce: Kulminacja w Warszawie”.

Protesty odbyły się również w innych miasta Śląska, m.in. w Katowicach czy Gliwicach. Mikołowianie nie pozostają bierni i również gromadzili się pod Sądem Rejonowym. Wczoraj na ul. kard. Wyszyńskiego pojawiło się około 70 osób. Wśród protestujących znaleźli się przedstawiciele zarówno młodego, jak i starszego pokolenia.

Najnowsze informacje z Mikołowa w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.