Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

"Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą..." - policjanci na półkoloniach u ZHP

  • Dodano: 2019-07-22 10:45

Kiedy i jak wezwać pomoc, jak prawidłowo zachować się nad wodą oraz podczas poruszania się po drodze - to treści, które poznały w piątek dzieci uczestniczące w półkoloniach organizowanych przez ZHP w Mikołowie.

Spotkanie było doskonałą okazją, aby przypomnieć maluchom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Dzieci chętnie uczestniczyły w spotkaniu oraz odpowiadały na zadawane pytania

W piątek policjanci odwiedzili dzieci uczestniczące w letnim wypoczynku w ramach odbywających się w Domku Parkowym półkolonii. Organizatorem wypoczynku najmłodszych mieszkańców miasta jest ZHP Chorągiew Śląska Hufiec Ziemi Mikołowskiej, a także mikołowski MDK.

Podczas spotkania mundurowi przypomnieli najmłodszym o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia. Dzieci dowiedziały się, jak trzeba postępować w kontakcie z osobami obcymi oraz ćwiczyły właściwe przechodzenie przez jezdnię, a także jak zachować się w sytuacji zagrożenia, gdy na naszej drodze stanie niebezpieczny pies. W myśl prowadzonej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą”, organizowanej pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, policjanci wyjaśnili maluchom jak należy bezpiecznie spędzać czas nad wodą.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.