Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Konsultanci i doradcy PUP w Mikołowie w Yazaki 

 • Dodano: 2020-08-13 08:30, aktualizacja: 2020-08-13 08:40

Poniedziałek (10 sierpnia) był pierwszym dniem zwolnień grupowych pracowników firmy Yazaki Automotive Products Polska w Mikołowie. W firmie tej planowane jest uszczuplenie załogi o 509 osób, co stanowi prawie połowę załogi, z czego ponad 180 to mieszkańcy naszego powiatu. Powodem redukcji zatrudnienia, jak zakomunikowała dyrekcja, ma być „pogarszająca się sytuacja w branży motoryzacyjnej spowodowana pandemią, a także znaczący spadek zamówień na wiązki elektryczne dla Fiata 500".

Wychodząc naprzeciw potrzebom zwalnianych osób, Powiatowy Urząd Pracy w Mikołowie uruchomił na terenie zakładu Punkt Konsultacyjno - Doradczy. Jego celem jest prezentacja ofert pracy oraz pomoc odchodzącym z Yazaki pracownikom, z których zdecydowana większość to kobiety.

 • pracownicy urzędu będą prowadzić konsultacje i porady z zakresu doradztwa zawodowego, pośrednictwa pracy, rejestracji w urzędzie oraz przysługujących świadczeń.
   
 • doradcy zawodowi pracujący w tutejszym urzędzie są również dyplomowanymi psychologami, w razie konieczności służą poradą również w takim zakresie.
   
 • na miejscu będzie można pobrać niezbędne wnioski i druki potrzebne do rejestracji w urzędzie oraz zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy,
   
 • swój udział zapowiedzieli również pracownicy Powiatowych Urzędów pracy z Tychów oraz Rudy Śląskiej,
   
 • serdecznie zapraszamy pracowników firmy Yazaki do odwiedzenia naszego punktu w godzinach od 09:00 do 15:00, zapraszamy również na stronę internetową, facebooka lub do kontaktu z pracownikami w Powiatowym Urzędzie Pracy.

https://mikolow.praca.gov.pl/
https://www.facebook.com/pupmikolow/

Punkt Powiatowego Urzędu Pracy w Yazaki funkcjonować będzie wraz z ZUS od 17 do 21 sierpnia. W tych dniach w Punkcie dyżurować będą pośrednicy pracy, przedstawiciele działu ewidencji i świadczeń oraz doradcy zawodowi i psychologowie. Przeprowadzą konsultacje z następujących zakresów tematycznych: skuteczne metody poszukiwania pracy, profesjonalne CV oraz przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej.

Szczegółowy harmonogram działania podejmowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Mikołowie w związku ze zwolnieniami grupowymi w firmie Yazaki. W dniach od 17.08.2020 r. do 21.08.2020 r. tutejszy urząd będzie prowadził w siedzibie zakładu konsultacje i porady z zakresu doradztwa zawodowego, pośrednictwa pracy, rejestracji, świadczeń itp. Odpowiednio:

 • 17.08.2020 r. obecni będą pośrednicy pracy oraz przedstawiciele działu ewidencji i świadczeń. Dodatkowo dyżur będą pełnili również pracownicy ZUS Rybnik.
   
 • 18.08.2020 r. obecni będą pośrednicy pracy oraz przedstawiciele działu ewidencji i świadczeń. Dodatkowo dyżur będą pełnili również pracownicy ZUS Rybnik.
   
 • 19.08.2020 r. obecni będą pośrednicy pracy, przedstawiciele działu ewidencji i świadczeń oraz doradcy zawodowi będą prowadzili konsultacje z następujących zakresów tematycznych: Skuteczne metody poszukiwania pracy, Profesjonalne CV oraz Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej. Dodatkowo dyżur będą pełnili również pracownicy ZUS Rybnik.
   
 • 20.08.2020 r. obecni będą pośrednicy pracy, przedstawiciele działu ewidencji i świadczeń, doradcy zawodowi będą prowadzili konsultacje z następujących zakresów tematycznych: Skuteczne metody poszukiwania pracy, Profesjonalne CV oraz Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej. Dodatkowo dyżur będą pełnili również pracownicy ZUS Rybnik.
   
 • 21.08.2020 r. obecni będą pośrednicy pracy oraz przedstawiciele działu ewidencji i świadczeń, dyżur będą pełnili również pracownicy ZUS Rybnik. Dodatkowo obecni będą również przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy w Rudzie Śląskiej. Doradcy zawodowi pracujący w tutejszym urzędzie są również dyplomowanymi psychologami, w razie konieczności służą poradą również w takim zakresie.


Źródło: Starostwo Powiatowe w Mikołowie

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • Francik

  Jaki burmistrz takie urzędy sami wybraliście go to teraz nie beczeć że żle...!!

 • ormo

  za komuny 100 tys. urzedników nie było komputerów,laptopów,postepu cywilizacji... dzis w dobie techniki...urzednikow jest 400 tys. nieproduktywnej armi ludzi nic nie wytwarzajacej.....

 • swiony

  uzaleznieni od zachodu poloki kiedys byli uzaleznieni od wschodu poprzednik dobrze napisał cycki beda czy to z lewa czy z prawa trzic tragedie....wszedzie sie wtracaja irak,afgan,białorus sługusy bankierów a lud jest w polsce bogaty lub biedny najlepiej urzednikiem zostac na panstwowym etacie lub psychologiem....za komuny było 100tys. urzedników (nie było postepu cywilizaci np.komputerow,laptopow) liczono na kartce dzis 400tys. nieproduktywej armi ludzi....maja wikt i opierunek nikt ich miejsc pracy nie zamyka.....pomimo postepu cywilizacyjnego.....

 • Kas

  Niestety nasz pożal się boże urząd pracy nie ma nic ciekawego do zaoferowania wciskają ludziom byle co żeby im się w papierkach zgadzało nie słuchają ludzi a szczególnie te młode i patrzą na ciebie z góry prędzej człowiek sam znajdzie sobie pracę niż ten śmieszny urząd

 • zgryzliwy

  co jeszcze zostało polskiego co produkujemy??? czesi produkują skode,rumuni dacie w polsce stoja blaszaki tzw.strefy ekon. zagranicznych korporacji a polacy jako tania siła robocza zagranicznych koncernów....lewica zamiast bronic robotnika to woli organizowac manify z udziałem młodych głupich zboczków...wszystko po 90r. sprzedane,rozkradzione,zlikwidowane a polska marka jest "powstanie warszawskie",bolek czy inne heroiczne tragedie.....

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.