Wiadomości z Mikołowa

Kolejne spotkanie w ramach kampanii „Safe in Poland”

  • Dodano: 2022-11-29 07:00, aktualizacja: 2022-11-28 19:14

Policyjny profilaktyk z Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie wziął udział w spotkaniu z uchodźcami z objętej wojną Ukrainy, które odbyło się w mikołowskim domu kultury.

Zorganizowane przez Centrum Społecznego Rozwoju wydarzenie kulturalno-integracyjne to jeden z elementów projektu "Razem dla Ukrainy". Mł.asp Artur Ceran przedstawił zebranym normy prawne i społeczne obowiązują w Polsce.

Kolejne spotkanie w ramach kampanii „Safe in Poland”

Wydarzenie odbyło się 23 listopada późnym popołudniem w budynku Miejskiego Domu Kultury w Mikołowie. Sala widowiskowa została podzielona na kilka stref, których celem było zaznajomienie się z kulturą Śląska.

Impreza była dedykowana, przebywającym głównie w powiecie mikołowskim, uchodźcom z Ukrainy - dorosłym oraz dzieciom. Organizator przedsięwzięcia, Centrum Społecznego Rozwoju, realizował w ten sposób projekt "Razem dla Ukrainy".

Udział w imprezie wziął policjant Wydziału Prewencji mikołowskiej komendy, który przedstawił uczestnikom założenia kampanii "Safe in Poland". Przy pomocy filmu mundurowy przekazali zebranym informacje dotyczące instytucji służących społeczeństwu w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi i mienia.

Przedstawił również normy prawne i społeczne obowiązują w Polsce. Sąsiedzi z Ukrainy poznali m.in.: służby ratownicze, numery alarmowe, obowiązują przepisy w ruchu drogowym. Mł. asp. Ceran podjął temat zapobiegania handlu ludźmi i zagubieniom dzieci, bezpiecznego podróżowania, oraz gdzie szukać pomocy czy też pracy.

Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali broszury „Safe in Poland” zawierające wszystkie poruszone w filmie tematy oraz karty ICE z napisem „POMÓŻ MI! HELP ME!”, na których znajduje się pole do wpisania miejsca pobytu oraz danych osoby do kontaktu. Karta ma za zadanie ułatwić uzyskanie pomocy w sytuacji kryzysowej.

safe in poland mdk mikołów

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również