Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Już 2125 wniosków o 500+ w Mikołowie

  • Dodano: 2017-08-25 08:30, aktualizacja: 2017-08-31 08:47

Wnioski do kluczowego rządowego programu można składać już od blisko miesiąca. Ile wniosków do tej pory złożono w Mikołowie? O to pytaliśmy Katarzynę Krzyżaniak z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Na dzień 23 sierpnia do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wpłynęło 2125 wniosków, wiele z nich w wersji elektronicznej, ale w tym przypadku są to zazwyczaj wnioski na drugie dziecko bez kryterium dochodowego – wyjaśnia Katarzyna Krzyżaniak, kierownik Działu Świadczeń Rodzinnych i Alimetacyjnych.

Warto zaznaczyć, że w stosunku do zeszłego roku jest znacznie mniej błędów w składanych wnioskach. Jak zauważa Krzyżaniak, błędy najczęściej dotyczyły wersji elektronicznej, kiedy wnioskodawca nie ma możliwości skorzystania z pomocy doradców MOPS-u:


W tym roku błędów jest mniej, ponieważ wszystkie systemy elektroniczne, czyli Empatia, PUE ZUS i ePUAP, nie pozwalają na przesłanie wniosków, w których są braki – podkreśla specjalistka.


Do mikołowskiego MOPS-u wpływa masa formularzy, a w siedzibie instytucji są prawdziwe tłumy. Ile do tej pory przeznaczono na 500+? Obecnie mikołowski MOPS wypłaca miesięcznie ponad milion złotych tylko na to świadczenie. Dotyczy to wniosków składanych w zeszłym roku.

W tej chwili nie jesteśmy w stanie ocenić, ile będziemy przeznaczać na świadczenia w tym roku rozliczeniowym, ponieważ wnioski wciąż wpływają i podlegają ocenie. Musimy także zaznaczyć, że pierwszy raz mamy do czynienia z sytuacją, kiedy wnioski o pomoc z programu 500+, pozostałe świadczenia i formularze do funduszu alimentacyjnego są składane w tym samym terminie. Wiąże się to zatem z ogromną liczbą wniosków i sporym obciążeniem dla organu – podkreśliła w rozmowie z naszą redakcją Katarzyna Krzyżaniak.

Najnowsze informacje z Mikołowa w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.