Wiadomości z Mikołowa

Imprezy i wydarzenia na Śląsku. Sprawdź gdzie iść w tym tygodniu! [25 lutego - 3 marca]

 • Dodano: 2022-02-25 08:00, aktualizacja: 2022-02-24 13:36

Przed nami ostatnie dni tegorocznych ferii zimowych. Przygotowaliśmy specjalny harmonogram z najlepszymi wydarzeniami w województwie śląskim. Sprawdź, gdzie warto iść w tym tygodniu!

Najbliższy tydzień 25.02-3.03 pełen jest ciekawych wydarzeń w śląskich miastach. Planujesz randkę na koncercie? Romantyczne spotkanie w teatrze? A może chcesz wziąć udział w ciekawych warsztatach? Zapoznaj się ze spisem najciekawszych imprez i wydarzeń w województwie śląskim na najbliższy tydzień!

Imprezy i wydarzenia w województwie śląskim [25 lutego - 3 marca]

25 lutego

GLIWICE - koncert Paweł Domagała z Zespołem - "Wracaj"

 • Godz. 17:30, Centrum Edukacyjno-Kongresowe Politechniki Śląskiej, ul. Konarskiego 18B.
 • Paweł Domagała to jeden z najbardziej rozpoznawalnych aktorów młodego pokolenia. Od kilku lat z powodzeniem realizuje także pasję, która jest mu bliska od dzieciństwa – muzykę. Dzięki temu możemy zobaczyć go nie tylko na deskach teatralnych czy szklanym ekranie, ale również na kolejnych koncertach. Paweł Domagała przebojem „Jestem tego wart” wdarł się na polską scenę muzyczną. Po sukcesie płyt „Opowiem Ci o mnie” i „1984” oraz wielu wyprzedanych koncertach po raz kolejny przychodzi do nas z dużą porcją wzruszeń i dobrej energii.

SOSNOWIEC - Premierowy pokaz odcinka serialu Diabeł Łańcucki

 • Godz. 18:00, Miejska Biblioteka Publiczna - Zagłębiowska Mediateka, ul. Kościelna 11.
 • 25 lutego 2021 o godz. 18.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11 w Sosnowcu) odbędzie się premierowy pokaz pierwszego odcinka serialu pt. Diabeł Łańcucki oraz spotkanie z twórcami. Serial powstał na podstawie książki Jacka Komudy. W spotkaniu, które odbędzie się po pokazie premierowego odcinka, udział wezmą Jacek Komuda, który jest także współautorem scenariusza, reżyser Maciej Jurewicz oraz Piotr Zawadzki, odtwórca głównej serialowej roli, który ponadto poprowadzi spotkanie. Aby uczestniczyć w pokazie oraz spotkaniu wymagane jest wcześniejsze potwierdzenie obecności na podstawie otrzymanego zaproszenia lub okazanie przy wejściu bezpłatnej wejściówki.

KATOWICE - Muzyka Dawna / Paul McCreesh / Gabrieli Consort & Players

 • Godz. 19:30, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, plac Wojciecha Kilara 1.
 • Koncert z okazji 40. rocznicy powstania zespołu Gabrieli Consort & Players i 30. rocznicy pierwszego nagrania Koronacji weneckiej. W programie rekonstrukcja mszy uświetniającej uroczystości koronacyjne doży Marino Grimaniego (Wenecja, 1595).


26 lutego

KATOWICE - spektakl "Seks dla opornych "

 • Godz. 16:00, Teatr Żelazny, ul. Armii Krajowej 40.
 • Długoletnie małżeństwo postanawia wyjechać na weekend do ekskluzywnego hotelu, by ożywić swój związek. Biorą ze sobą egzemplarz popularnego poradnika małżeńskiego pt. "Sex dla opornych". Jak mąż przyzwyczajony do wizerunku poczciwej żony i kochającej matki zareaguje na widok tejże cedzącej niecenzuralne słowa i odzianej w strój tzw. dominy rodem z filmu dla dorosłych? Co kryje się pod powierzchnią weekendu, który ma przywrócić małżonkom dawny wigor i pożądanie? Kolejne gry i zabawy pary są pretekstem do głębokiej rozmowy  w poszukiwaniu tego, co łączy i niwelowaniu tego, co dzieli.

RUDA ŚLĄSKA - Stand-Up: Marcin Zbigniew Wojciech "Moja konkubina"

 • Godz. 20:00, Dom Kultury Bielszowice, ul. Edmunda Kokota 170.
 • Występował w POLSACIE, Comedy Central, oraz TVP2, pracował w RMF FM. Jest 15 lat na scenie. Ma ponad 4 MLN wyświetleń na Youtube. Ma na swoim koncie ponad 1500 występów. Żywioł sceniczny i znana w całej Polsce dusza towarzystwa. Komik, aktor, konferansjer, stand-up'er. Najnowszy program "Moja konkubina" to podróż po galaktyce damsko męskich relacji. Program o walce płci, która równie dobrze trafia do mężczyzn, jak i do kobiet. Kobietom spodoba się to, że przekłuwa tutaj nieco zbyt nadmuchany balon męskiego ego oraz trafia prosto do mężczyzn, zdzierając po drodze zasłony skrywające brzydką prawdę o tym, co czasem myślimy o naszych dziewczynach. Szczery do bólu, ostry i trafiający w punkt! Zobacz go na żywo!

ZABRZE - koncert Tribute to Motorhead & Metallica

 • Godz. 20:00, CK Wiatrak, ul. Wolności 395.
 • Zagrają: supergrupa ORGASMATRON oraz jeden z najlepszych polskich tribute band - ALCOHOLICA.

27 lutego

ŚWIĘTOCHŁOWICE - Kabaret K2 "Jedziemy po bandzie"

 • Godz. 16:00, Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach, ul. Krauzego 1.
 • "Jedziemy po bandzie" to już szósty program Kabaretu K2. Tym razem będzie trochę mniej grzecznie. Porzucamy poprawność polityczną, autocenzurę, konwenanse i... jedziemy po bandzie. Będzie trochę ostrzej (nie wulgarniej), ale jak zawsze śmiesznie i czasami mądrze :) Nie zabraknie improwizacji i Waszych ulubionych postaci, tego. :) Zapraszamy na przejażdżkę, trzymajcie się mocno.

CHORZÓW - spektakl "Kobietkowo"

 • Godz. 17:00, Miejski Dom Kultury Batory, ul. Stefana Batorego 6.
 • To spektakl, w którym sześć kobiet dzieli się spostrzeżeniami na tematy im bliskie bo kobiece. Ukazane są różne odsłony kobiet i role, które przychodzi im grać w życiu. Poruszone są oczywiście kwestie relacji damsko-męskich ale także słabe strony kobiet. Wszystko po to, by pokazać, jak ważny jest dystans i umiejętność śmiania się samych z siebie. Przedstawienie porusza również problem kobiety, która chce być doskonałą matką, żoną, kochanką i odnoszącą sukcesy profesjonalistką i robi co może, by tym ambicjom sprostać, co wywołuje w niej mnóstwo sprzecznych emocji. Spektakl to spora dawka humoru ale też celnych myśli skłaniających do refleksji.

GLIWICE - Piotr Bałtroczyk Stand-up: Starość nie jest dla mięczaków

 • Godz.18:00, Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko, Pszczyńska 85.
 • Bałtroczyk twierdzi, że początek jest ważny, być może nawet ważniejszy od końca. Choć dobrze, gdy koniec jest równie miły jak początek. Zatem ważne, by dobrze zacząć. Bałtroczyk zaczyna niebanalnie od: ”Dobry wieczór Państwu, nazywam się Piotr Bałtroczyk i jestem atrakcją, a Wy jesteście dla mnie atrakcją, bez Was czułbym się jak w domu, samotny i niepotrzebny''. To właściwie jedyny powtarzalny fragment wieczoru, w którym macie szansę uczestniczyć. Co nastąpi po: „Dobry wieczór Państwu”, jest również zagadką dla Bałtroczyka. Inwigilowany przez nadobną dziennikarkę (a jest na nadobność wrażliwy) przyznał kiedyś, że ma głowie jakieś 7 godzin monologu i nieustanną zagadką jest dla niego, co wybierze z tajemnych szufladek umysłu Bałtroczyk Estradowy.

28 lutego

TYCHY - Stand-up: Wiolka Walaszczyk

 • Godz. 20:00, Underground Pub, plac Korfantego 1.
 • Wieczór stand'upowy z Wiolką Walaszczyk, która wystąpi w swoim najnowszym programie.

1 marca

ZABRZE - spektakl "Królowa Śniegu"

 • Godz. 10:00, Teatr Nowy w Zabrzu, pl. Teatralny 
 • Spektakl familijny. „Królowa Śniegu” to oparta na baśni Hansa Christiana Andersena historia dziewczynki Gerdy, która – z misją ratunkową – wyrusza w najważniejszą w swoim życiu podróż. Chce odnaleźć i uwolnić swojego przyjaciela Kaja, uwiedzionego przez potężną i tajemniczą Królową Śniegu.

KATOWICE - operetka "Zemsta Nietoperza"

 • Godz. 18:00, Teatr Śląski, Rynek 10.
 • Akcja operetki rozgrywa się w kręgu wiedeńskich salonów. Sympatyczny, aczkolwiek lekkomyślny finansista Gabriel von Eisenstein, za spoliczkowanie urzędnika skarbowego ma trafić do aresztu.

2 marca

KATOWICE - spektakl "Inteligenci"

 • Godz. 19:00, Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Rynek 10.
 • „Inteligenci” to czarna komedia o granicach wolności i tolerancji, o narastających społecznych oraz politycznych konfliktach, które przenoszą się do naszych domów, a także o związanej z nimi przemianie systemów wartości.

3 marca

KATOWICE - Koncertu skrzypcowego Mykietyna - Thierry Fischer, Marcin Markowicz

 • Godz. 19:30, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, plac Wojciecha Kilara 1.
 • Kiedy partytura Koncertu skrzypcowego Mykietyna wpadła w ręce Thierry’ego Fischera, natychmiast zapragnął stanąć za dyrygenckim pulpitem i poprowadzić właśnie to dzieło. Droga za ów pulpit należała w jego przypadku do wyjątkowo okrężnych – urodzony w Zambii, wykształcony w Szwajcarii, przez dekadę pełnił funkcję pierwszego flecisty Chamber Orchestra of Europe pod batutą Claudia Abbado, a na dyrygenckim podium stanął po raz pierwszy przed czterdziestką, dla żartu, poproszony o poprowadzenie próby amatorskiego chóru. Fischer widzi w muzyce współczesnej źródło nieokiełznanej energii, którą wykorzystać można m.in. do ożywiania dzieł dawnych mistrzów, obok Koncertu postmodernisty Mykietyna zabrzmi więc jedna z najchętniej wykonywanych symfonii Brucknera, przez samego kompozytora określona mianem „Romantycznej”.

PIEKARY ŚLĄSKIE - Stand-up: Testy nowego programu

 • Godz. 20:00, Klub Piekarnik, Wyszyńskiego 49.
 • MARCIN ZBIGNIEW WOJCIECH - Występował w POLSACIE, Comedy Central, oraz TVP2, pracował w RMF FM. Jest 15 lat na scenie. Ma ponad 4 MLN wyświetleń na Youtube. Ma na swoim koncie ponad 1500 występów. Żywioł sceniczny i znana w całej Polsce dusza towarzystwa. Komik, aktor, konferansjer, stand-up'er.

Komentarze (3)    dodaj »

 • ZDRUZGOTANA

  W Rudzie Śląskiej jak nie było tak nie ma żadnej imprezy... bo po co? W innych miastach jak np. Chorzów coś tam zawsze robią na weekend a nasi Włodarze Rudy Śląskiej nic zero

 • Tomek

  Ale niby co "Włodarze Rudy Śl." mają organizować? Oni nie są od imprez. Włodarze Chorzowa coś organizują? Czy może od tego są organizacje kultury? To że w tym art. na stronie MÓJ MIKOŁÓW! nie wspomnieli o R.Śl. to Pani już założyła że nic się nie dzieje. A może samemu sprawdzić. Np. na https://www.mckrudasl.pl/

 • ZDRUZGOTANA

  W Rudzie Śląskiej jak nie było tak nie ma żadnej imprezy... bo po co? INNE MIASTA COŚ ROBIĄ A NASI WODARZE ZERO

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.