Wiadomości z Mikołowa

Imprezy i wydarzenia na Śląsku [22-28 października]

 • Dodano: 2021-10-22 08:00, aktualizacja: 2021-10-22 11:55

Ponura jesienna aura nie oznacza końca zabawy. Wykorzystaj jesienny okres jak najlepiej i sprawdź, jakie wydarzenia odbywają się na Śląsku! Przygotowaliśmy specjalny harmonogram z imprezami dla każdego!

Najbliższy tydzień 22-28.10 pełen jest ciekawych wydarzeń w śląskich miastach. Obowiązujące obostrzenia, zakazy imprez masowych i zgromadzeń, odzwyczaiły nas od dobrej zabawy poza domem. Teraz obostrzenia zostały złagodzone, a wydarzenia kulturalne znów mogą się odbywać. Nikt nie ma pewności, na jak długo koronawirus odpuścił, dlatego nie zmarnuj okazji i sprawdź spis najciekawszych imprez i wydarzeń w województwie śląskim na najbliższy tydzień!

Imprezy i wydarzenia w województwie śląskim [22-28 października]

22 października

CHORZÓW - Koncert „I znów jesteśmy razem”

 • Godz. 18:00, Miejski Dom Kultury Batory, ul. Stefana Batorego 6.
 • Kolejne spotkanie pokoleń i przyjaciół zespołu "Na Szlaku" jest tą chwilą w roku, której z utęsknieniem wyczekują wszyscy członkowie zespołu. Cieszymy się, że już od tylu lat potrafimy podtrzymać tę naszą tradycję i mamy nadzieję, że w tym roku i w latach następnych, znów będziemy razem. Spotkania z przyjaciółmi mają ogromną moc.

SOSNOWIEC - "Trainspotting" w Mediatece! - Festiwal Przestrzeń Słowa

 • Godz. 18:00, Miejska Biblioteka Publiczna - Zagłębiowska Mediateka, ul. Kościelna 11.
 • Mark Renton nie ma ochoty wieść "przyzwoitego" życia. Zamiast kariery, rodziny i przesiadywania przed telewizorem wybiera wieczną balangę, narkotyki i kompletny odjazd. W jego zakręconych perypetiach towarzyszą mu zwariowani przyjaciele: świr Begbie, kobieciarz Sick Boy, niezbyt rozgarnięty Spud i Diane - dziewczyna z dobrego domu. Jednak pewnego dnia Mark postanawia zerwać z przeszłością i stać się normalnym obywatelem. Nic z tego - jego przyjaciele nie pozwalają mu tak łatwo się zmienić. Gdy będzie trzeba, zamieszkają w jego mieszkaniu, będą pić piwo, a nawet sprzedadzą telewizor. (z opisu dystrybutora)

TYCHY - Stand-up: Sebastian Rejent

 • Godz. 19:00, Tichauer Restaurant, Browarowa 21.
 • W Ameryce mądre komediowe głowy twierdzą, że potrzeba 10 lat na zostanie dobrym komikiem. U Sebastiana Rejenta na scenicznym zegarze wybiło 11 lat. Te same głowy mówią też, że pierwszy special stand-upowy można nagrać po dekadzie występowania. W Polsce nikt tym się nie przejmuje... Oprócz jednej osoby. Sebastian Rejent wyrusza w Trasę ze swoim pierwszym solowym materiałem. Voila. Dlaczego Voila? Bo ile można czekać. Oto on! Powitajcie go gromkimi brawami... A nie, czekajcie, najpierw musicie kupić bilety. To kupcie bilety, a następnie powitajcie go gromkimi brawami!  

ZABRZE - Accantus Live

 • Godz. 20:30, Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu, ul. Gen. De Gaulle’a 17.
 • Accantus, polski zespół twórców i wykonawców tworzący własne projekty autorskie, szerzący musical, muzykę filmową i inne gatunki, po długiej przerwie wraca z nową trasą.

23 października

SOSNOWIEC - Metalfest 2021

 • Godz. 17:00, Miejski Dom Kultury "Kazimierz", ul. Główna 19.
 • 23-go października 2021 r. o godzinie 17-tej rozpocznie się 12 już edycja festiwalu METALFEST.  W tym roku jako gwiazda wystąpi zespół DECAPITATED. Wystąpią również zespoły: MENTOR, DEADLY VISION i POST PROFESSION.

KATOWICE - Wąsik - spektakl komediowy

 • Godz. 19:00, Centrum Kultury Katowice im. K. Bochenek, pl. Sejmu Śląskiego 2.
 • Wąsik, ach, ten wąsikąŚ Potrafi sporo namieszać! Nie tylko wywoła dodatkowy stres w oczekiwaniu na przyszłego teścia, ale też sprowokuje wiele komicznych sytuacji. A co najważniejsze – pomoże głównemu bohaterowi stać się mężczyzną!

24 października

ZABRZE - Muzyczne Show "Bajki Świata"

 • Godz. 16:00, Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu, ul.3 Maja 91a.
 • Niezwykła muzyczna podróż w świat ulubionych bajek. Bohaterowie zejdą z ekranu, by podzielić się najpiękniejszymi i najbardziej znanymi utworami. Poczynając od Stumilowego Lasu, który zwiedzimy w towarzystwie Kubusia Puchatka, wpłyniemy na wielkie wody południowego Pacyfiku pod przywództwem legendarnej Vaiany, by przez chwilę zanurkować z Małą Syrenką w niezmierzonych, morskich głębinach. Następnie wskakując na latający dywan wraz z Aladynem dolecimy, aż do indiańskiej wioski Pocahontas. Nagle Zaplątani na lianie z Tarzanem wylądujemy na gorącej Sawannie gdzie panuje słynny Król Lew, by potem ochłodzić się w mroźniej Krainie Lodu.

SOSNOWIEC - Kabaret Moralnego Niepokoju - nowy program: Za długo Panowie byli grzeczni

 • Godz. 19:00, MUZA, ul. Warszawska 2.
 • „Za długo panowie byli grzeczni” to tytuł najnowszego programu Kabaretu Moralnego Niepokoju. Trwa około dwóch godzin i przez właśnie tyle czasu można zapomnieć, że jest coś takiego jak jakaś pandemia.

MIKOŁÓW - 35-lecie FARBEN LEHRE + De Łindows

 • Godz. 19:00, Fraktal, ul. Karola Miarki 15.
 • Brawurowa i energetyczna formacja FARBEN LEHRE powstała we wrześniu 1986 roku. Od tamtego czasu na bogatą dyskografię kapeli składa się 14 płyt studyjnych, 6 DVD oraz liczne kompilacje. Od wielu lat zespół bardzo dużo koncertuje zarówno w Polsce, jak i za granicą. Na swoim koncie płoccy muzycy mają występy u boku tak znaczących formacji jak the Exploited, Die Toten Hosen, New Model Army, Toy Dolls, U.K. Subs, G.B.H., Vibrators czy Dritte Wahl. Od 2004 roku FARBEN LEHRE był pomysłodawcą oraz jednym z głównych wykonawców trasy koncertowej PUNKY REGGAE live, która rokrocznie odwiedzała kilkadziesiąt klubów w większości dużych polskich miast, a w 2018 roku - po kilku latach przerwy - ponownie powróciła na polską mapę koncertową.

GLIWICE - Zbiry StandUpu: Ćwiek i Lobo

 • Godz. 19:30, Piwiarnia Warka Gliwice, Średnia 10.
 • W świecie, który ceni sobie młodość, pogodę ducha i piękno, oni..., no cóż, są. Dwóch brodatych zbirów, którzy otarli się o interesujące życie, przygody, a czasem nawet przytrzymywali drzwi prawdziwej karierze i bogactwu! Nie udało im się dołączyć do legendarnego "Klubu 27", nie zbawili ludzkości mając lat trzydzieści trzy, ale za to zebrali dość historii, by robić STANDUP przez następnych kilka dekad! Więc po raz kolejny wjeżdżają na scenę z nowiutkim programem! No bo kto im zabroni? Pisarz i wojownik. Krzywonosy Cygan co nie wygląda i szczeciński zabijaka pantoflarz. Łączy ich sfatygowana Honda Civic o imieniu Marlowe, nostalgia za latami osiemdziesiątymi i przyjaźń. Dzieli wszystko inne. Oto oni. Zbiry StandUpu, czyli Jakub Ćwiek i Maciej "Lobo" Linke! Ci dwaj, co są już "Za starzy, by umrzeć młodo!"

25 października

CHORZÓW - Kiedy kota nie ma...

 • Godz. 17:30, Teatr Rozrywki, ul. M. Konopnickiej 1.
 • "Kiedy kota nie ma..." istnieje szansa, że pojawi się w najmniej oczekiwanym momencie! A wtedy bieg komicznych wydarzeń w tej znakomitej brytyjskiej komedii sytuacyjnej, może nabrać zawrotnego tempa, a rozbawienie Widzów całkowicie wymknąć się spod kontroli. Podróż poślubna do Saint Tropez? Tak! Ale w dwudziestą rocznicę ślubu ??? Jak poradzą sobie z wzajemnymi uszczypliwościami dwa zabawne angielskie małżeństwa z 20-letnim stażem? Jak rozbudzić dziką namiętność w mężu fajtłapie? Jak ów próbuje dotrzymać kroku szwagrowi seksoholikowi? Jak zaimponować zmanierowanej zamożnej siostrze i nie zabić jej wędzonym łososiem? Oraz czy szczotka sedesowa z wizerunkiem pary królewskiej może pomóc w samobójstwie pięknej 20-latce? - odpowiedzi mogą być abstrakcyjnie zaskakujące! Jedyne przewidywalne tego wieczoru, to ponad 2 godziny dobrego dowcipu, humoru i śmiechu do łez!

BYTOM - Kobieta Idealna

 • Godz. 19:00, BECEK Bytomskie Centrum Kultury, Plac Karin Stanek 1.
 • Greta i Albert, małżeństwo aktorów wiedzie szalone życie walcząc o swoje miejsce na scenie i w związku. Czy należy się godzić z upływającym czasem? Każde z nich radzi sobie z tym na swój sposób. Greta stawia czoła przyszłości za pomocą zabiegów chirurgii estetycznej powoli tracąc rysy twarzy, natomiast Albert biernie się jej poddaje... do czasu. Przyszłość... Co przyniesie kolejny dzień? I jak nie dać się zepchnąć ze sceny, nie tylko tej zwanej życiem?

26 października

KATOWICE - Koncert laureata I nagrody XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina

 • Godz. 19:30, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, plac Wojciecha Kilara 1.
 • Pierwszą część koncertu wypełni recital poświęcony solowym dziełom Fryderyka Chopina. W drugiej części usłyszymy jeden z dwóch koncertów fortepianowych Fryderyka Chopina w wykonaniu laureata I nagrody XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.

MIKOŁÓW - Stand-up Zalewski, Borkowski, Twarowski

 • Godz. 20:00, Fraktal, ul. Karola Miarki 15.
 • Pojedynek Stand-up to Impreza, która się już nigdy nie powtórzy, 5 komików na scenie i nowe świeże teksty. Każdy daje jeden temat, na który wszyscy muszą przygotować premierowy materiał stand-up.

27 października

BYTOM - Andrzej Piaseczny Akustycznie

 • Godz. 17:00, BECEK Bytomskie Centrum Kultury, Plac Karin Stanek 1.
 • Przed Państwem projekt, ze wszech miar szczególny. Po raz pierwszy, będzie możliwość posłuchania utworów Artysty, w specjalnych, kameralnych warunkach, w wyjątkowych aranżacjach. Będą to szczególne koncerty zapewniające bliską, niemal intymną atmosferę koncertową. W takiej oprawie, największe przeboje Andrzeja, a także wyselekcjonowane przez niego, jego ulubione utwory, będą brzmiały wyjątkowo.

ZABRZE - Spektakl Królowa Śniegu

 • Godz. 17:00, Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu, ul. Gen. De Gaulle’a 17.
 • "Królowa śniegu" To oparta na baśni Hansa Christiana Andersena historia dziewczynki Gerdy, która – z misją ratunkową – wyrusza w najważniejszą w swoim życiu podróż. Chce odnaleźć i uwolnić swojego przyjaciela Kaja, uwiedzionego przez potężną i tajemniczą Królową Śniegu. To również opowieść o dojrzewaniu, poszukiwaniu swojego miejsca i swojego głosu, historia o odwadze, kształtowaniu się tożsamości dziecka, również o upływie czasu i starości, o kobiecości i o nieposkromionej sile natury, nieustannie – i na szczęście – stawiającej człowiekowi opór. To spektakl o wielkiej wyprawie małej Gerdy, która u kresu swej podróży, kiedy dociera do Kaja, jest już świadomą siebie, silną kobietą.

CHORZÓW - Kabaret Hrabi i Czesław Jakubizc w programie ARIACI

 • Godz.17:30, Chorzowskie Centrum Kultury, ul. Sienkiewicza 3.
 • Badania dowodzą, że statystyczny Polak do opery idzie raz na 150 lat. Udając się na spektakl "Ariaci", będą Państwo mieli to z głowy. Hrabi i Jakubiec udowadniają, że opera może być dla człowieka zrozumiała, pouczająca, wzruszająca, a nawet zabawna.

KATOWICE - Kayah & Bregović

 • Godz. 19:30, Spodek, al. Wojciecha Korfantego 35.
 • Album „Kayah i Bregović” odgrywa wyjątkową rolę w historii polskiej muzyki rozrywkowej. To na nim znajdują się takie hity, jak „Prawy do lewego”, „Śpij kochany, śpij”, „Byłam Różą” czy „Nie ma, nie ma ciebie”. Wydany w 1999 roku krążek został sprzedany w ponad milionowym nakładzie, otrzymując jednocześnie status diamentowej płyty oraz wiele nagród muzycznych – m.in. 3 Fryderyki i 4 Super Jedynki. Mimo upływu lat, utwory z albumu nadal podbijają serca kolejnych pokoleń. Wyjątkowa energia, którą na scenie tworzy ten polsko-bałkańskiego duet, udziela się każdemu.

28 października

MIKOŁÓW - Kleszcz x Kopruch x K2 KONCERT

 • Godz. 19:00, Fraktal, ul. Karola Miarki 15.
 • W trakcie imprezy zostanie zaprezentowany przekrój materiału ze wszystkich płyt NDKE oraz dotychczasowej twórczości K2.

SOSNOWIEC - Andrzej Piaseczny z zespołem

 • Godz. 19:30, MUZA, ul. Warszawska 2.
 • Andrzej Piaseczny - jeden z najbardziej znanych polskich wokalistów, od wielu lat cieszący się niesłabnącą popularnością. Laureat licznych nagród, m.in. - Telekamer w 2010, kilku Superjedynek, Eska Music Awards 2010, Bursztynowego Słowika na Sopot Festivalu. Zdobywca wielu złotych, platynowych i multiplatynowych płyt. Autor i wykonawca takich przebojów jak "Imię deszczu", "Niecierpliwi", "Prawie do nieba", "Chodź, przytul, przebacz", "Rysowane tobie", czy "Śniadanie do łóżka".

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

 • ZDRUZGOTANA

  W Rudzie Śląskiej jak nie było tak nie ma żadnej imprezy... bo po co? W innych miastach jak np. Chorzów coś tam zawsze robią na weekend a nasi Włodarze Rudy Śląskiej nic zero

 • Tomek

  Ale niby co "Włodarze Rudy Śl." mają organizować? Oni nie są od imprez. Włodarze Chorzowa coś organizują? Czy może od tego są organizacje kultury? To że w tym art. na stronie MÓJ MIKOŁÓW! nie wspomnieli o R.Śl. to Pani już założyła że nic się nie dzieje. A może samemu sprawdzić. Np. na https://www.mckrudasl.pl/

 • ZDRUZGOTANA

  W Rudzie Śląskiej jak nie było tak nie ma żadnej imprezy... bo po co? INNE MIASTA COŚ ROBIĄ A NASI WODARZE ZERO

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.