Wiadomości z Mikołowa

Imprezy i wydarzenia na Śląsku [21-27 stycznia]

 • Dodano: 2022-01-21 08:00, aktualizacja: 2022-01-21 13:44

Zgodnie z tradycją od święta Trzech Króli, aż do dnia poprzedzającego Środę Popielcową trwa karnawał. Jest to okres, w którym bez obaw możesz bawić się, świętować i uczestniczyć w wielu wydarzeniach kulturalnych. Przygotowaliśmy specjalny harmonogram z najlepszymi wydarzeniami w województwie śląskim. Sprawdź, gdzie warto iść w tym tygodniu!

Najbliższy tydzień 21-27.01 pełen jest ciekawych wydarzeń w śląskich miastach. Lubisz spędzić wieczór w teatrze, z kabaretem lub na koncercie? A może marzą Ci się rodzinne warsztaty? Zapoznaj się ze spisem najciekawszych imprez i wydarzeń w województwie śląskim na najbliższy tydzień!

Imprezy i wydarzenia w województwie śląskim [21 - 27 stycznia]

21 stycznia

ZABRZE - Muzyka zespołu METALLICA symfonicznie

 • Godz. 17:30, Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu, ul. Gen. De Gaulle’a 17.
 • W sezonie 2021/2022 na kolejne koncerty powróci do Polski wyjątkowy projekt - pod szyldem "Muzyka zespołu Metallica symfonicznie" wystąpi SCREAM INC. Jeden z najlepszych coverbandów Metallica na świecie. Towarzyszyć im będzie orkiestra symfoniczna 'Orion'. Na koncertach usłyszymy największe przeboje Metallica w symfonicznych aranżacjach wykonanych tak jak na słynnej płycie "Metallica S&M". To blisko dwie godziny klasyki rocka/metalu w niezwykłym wydaniu!

BYTOM - Operetki Czar na Dzień Babci

 • Godz. 18:00, Opera Śląska, ul. Moniuszki 21-23.
 • W tym wyjątkowym okresie radości znakomici soliści oraz orkiestra pod batutą Mieczysława Smydy zabiorą Państwa w cudowny, zakochany świat operetki, a najpiękniejsze melodie pozwolą na chwilę oderwać się od wszelkich smutków i trudów codzienności. W programie usłyszymy najpiękniejsze arie i duety operetkowe, takie jak:  Kto me usta całuje, ten śni , Wielka sława to żart czy uwielbianą przez wszystkich arię Usta milczą, dusza śpiewa.

SOSNOWIEC - Spektakl "Utracona cześć Katarzyny W"

 • Godz. 19:00, Teatr Zagłębia w Sosnowcu, ul. Teatralna 4.
 • „Utracona cześć Katarzyny W.” to baśń dla dorosłych, opowieść o doświadczeniu opresji, o budowaniu narracji na czyjś temat na podstawie plotki, domysłu, pomówienia. Przyglądamy się społecznym mechanizmom wykluczania i ostracyzmu społecznego, pokazując różne taktyki radzenia sobie z tym zjawiskiem. Czym żyje opinia publiczna? I jak długo? Czy w przedstawionych historiach coś mogło wydarzyć się inaczej? Czy może więcej możemy wynieść ze spojrzenia w przyszłość i podjąć refleksję nad możliwością utopii?

KATOWICE - Spektakl "Diabelski młyn"

 • Godz. 20:30, Teatr Bez Sceny, 3 Maja 11.
 • Podstarzały słomiany wdowiec, poznaje w barze młodą dziewczynę i zaprasza ją do domu. Banalne? Jak mówi bohaterka sztuki - wielu się rozpozna. "Diabelski młyn" Erica Assousa w Teatrze Bez Sceny, kręci się naprawdę szybko. To zaproszenie do szaleńczej, teatralnej jazdy na skrzyżowaniu komedii i tragikomedii, farsy i tragifarsy, dramatu i melodramatu. W tej komedii ludzkich słabości i śmieszności, do samego końca nic nie będzie oczywiste. Jak na diabelskim młynie w lunaparku, wznosić się będziemy ze ściśniętym żołądkiem w górę, by po chwili z zapartym tchem, opadać w dół, ku oczyszczającemu śmiechowi i łzom wzruszenia.

22 stycznia

CHORZÓW - Mirek Jędrowski Happy Show 

 • Godz. 17:00, Miejski Dom Kultury Batory, ul. Stefana Batorego 6.
 • Dzień Babci i Dziadka z Happy Jędrowski Show! Mirek Jędrowski wraz ze swoim zespołem biesiadnym z Chorzowa jest obecny na polskiej scenie od ponad 20 lat. Aby wnieść „coś świeżego” do zespołu Mirek zdecydował się na połączenie dwóch zespołów Jędrowski Show i Happy Folk.Zespół biesiadny Happy Jędrowski Show z Mirkiem na czele to idealny przykład na to, że można robić to, co się kocha i doskonale się przy tym bawić. Członkowie zespołu śląskiego przyjaźnią się nie tylko na scenie, ale także w życiu prywatnym – są jak jedna wielka rodzina. 

KATOWICE - Spektakl "Jak się (nie)golić przed poznaniem teścia"

 • Godz. 17:30, Pałac Młodzieży, ul. Mikołowska 26.
 • Wąsik - spektakl komediowy Wąsik, ach, ten wąsik... Potrafi sporo namieszać! Nie tylko wywoła dodatkowy stres w oczekiwaniu na przyszłego teścia, ale też sprowokuje wiele komicznych sytuacji. A co najważniejsze - pomoże głównemu bohaterowi stać się mężczyzną! Młody, wyjątkowo nieasertywny, bezrobotny mężczyzna przygotowuje się na pierwszą wizytę przyszłego teścia. Narzeczona i bezrobotny kumpel - lokator oraz nadto gadatliwy sprzątacz nie pomagają w tym trudnym dniu. Napięcie rośnie z każdą chwilą! Co gorsza - w krytycznym momencie zawodzi maszynka do golenia, pozostawiając na twarzy bohatera wąsik. Nowy zarost nieoczekiwanie prowokuje przezabawne sytuacje. Ale to nie wszystko! Okazuje się, że wąs pozwala chłopakowi wreszcie zmienić się w mężczyznę, choć nie jest to łatwa droga... Dobrego zakończenia można się spodziewać, a o co chodzi z tym wąsikiem - dowiecie się, oglądając przezabawny spektakl. 

ZABRZE - Piosenki to...? - koncert Osiecka, Młynarski, Przybora, Kofta

 • Godz. 19:00, Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu, ul. Gen. De Gaulle’a 17.
 • Podczas wieczoru usłyszymy najpiękniejsze piosenki autorstwa Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego i Jeremiego Przybory w wykonaniu najzdolniejszych młodych (i nie tylko) aktorów.

23 stycznia

CHORZÓW - Stwórz sobie spokój - warsztaty ceramiki

 • Godz. 10:00, Pracownia Działań Twórczych, Poniatowskiego 6.
 • Początek nowego roku to dla wszystkich bardzo burzliwy czas. Czas wielkich zmian, noworocznych postanowień i płacenia podatków. W styczniu chcemy podarować wszystkim trochę spokoju i wyhamowania w tym szalonym okresie. Naszą najlepszą metodą jest rękodzieło!

RUDA ŚLĄSKA - Dzieciak w Filharmonii - Muzyka smyczkiem malowana

 • Godz. 16:00, Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty, ul. Piotra Niedurnego 69.
 • "Dzieciak w Filharmonii" to nowa propozycja dla najmłodszych, która rusza w styczniu 2022 roku w MCK. Po sukcesie "Maluchów w krainie dźwięku" tym razem do wspólnej zabawy na scenie MCK zaprosimy dzieci nieco starsze - w wieku od 5 do 10 lat. Każdy koncert to prezentacja kolejnych instrumentów muzycznych występujących w orkiestrach symfonicznych. Słuchacze poznają ich budowę, zajrzą do ich wnętrza, często spróbują też wydobyć z nich dźwięki. Założeniem programu jest także ogólna edukacja muzyczna połączona z poznawaniem zasad obowiązujących podczas koncertów, spektakli czy przedstawień, prezentowana w sposób dostosowany do wieku odbiorców. 

KATOWICE - Speed Dating w Katowicach (33-45 lat)

 • Godz.18:30, Club Garage, ul. Dąbrówki 10.
 • zybkie randki, to nowoczesny i coraz bardziej popularny sposób poznawania nowych osób, który jest odpowiedzią na potrzeby ambitnych singli, cierpiących na brak czasu.

24 stycznia

RUDA ŚLĄSKA - Akademia Kultur i Religii Świata "Piękno secesji"

 • Godz. 17:00, Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty, ul. Piotra Niedurnego 69.
 • W latach 1890-1920 pojawił się nowy styl w sztuce nazwany „secesją”. Ten nowy styl miał dynamikę, która przejawiała się w lekkości, delikatności, ornamencie i kolorystyce. Można powiedzie, że secesja jest pełna kobiecości. Nastąpiło odejście od monumentalnego stylu odnoszącym się do męskiej wizji świata. Ważnym motywem dekoracyjnym w secesji jest natura - w całym jej bogactwie kształtów płynnych i falistych oraz różnorodności kolorów. To bogactwo form wpłynęło na różne dziedziny sztuki: architekturę, witraże, malarstwo, rzeźbę, meble, ubiory oraz przepiękną biżuterię. To wszystko będą Państwo mogli podziwiać na wykładzie i zapewniam, że będą to niezwykłe doznania estetyczne pełne doskonałego piękna.

SOSNOWIEC - Stand-up - Filip van der Brym

 • Godz. 19:00, Księgarnia, Małachowskiego 22.
 • Wystąpi Filip van der Brym w programie "W Koronie Urodzony". Urodził się w Polsce, ale dorastał i studiował w USA oraz Holandii. Aby uwolnić się od przyszłości nudnego adwokata, stereotypu leniwego pożeracza kiełbasy i złodzieja narzędzi, wrócił do Polski opowiadać żarty. Jego zrelaksowana osobowość sceniczna, połączona z przemyślanym materiałem, zadowoli nawet największych komediowych snobów. Inteligentny, momentami niepoważny, zawsze kochający zabawę, zabierze Cię ze sobą w podróż po komedii, by dać upust irytującym frustracjom.

KATOWICE - Koncert "Poczuj śląskiego bluesa"

 • Godz. 19:00, Teatr Śląski, Ul. Rynek 10.
 • Kilka lat temu Mirosław Syniawa podjął się trudu przetłumaczenia na język śląski wierszy Roberta Burnsa - XVIII-wiecznego szkockiego poety narodowego. Wybór ukazał się nakładem wydawnictwa Silesia Progress. To dobra okazja, by porozmawiać z tłumaczem o możliwościach, jakie daje obcowanie z dawnymi kulturami i etnodialektami, określanymi mianem peryferyjnych. Szukać będziemy różnic i podobieństw, a także rozważymy, jakie szanse przetrwania zachowały języki, które wielu z nas uważa za odchodzące bądź wręcz martwe.

25 stycznia

ZABRZE - Spektakl "Oskar i Pani Róża"

 • Godz. 11:30, Teatr Nowy w Zabrzu, ul. plac Teatralny 1.
 • Ale na to wszystko mamy przecież całe życie. Tylko co, jeśli nagle okaże się, że nie mamy już czasu ? W takiej sytuacji znalazł się tytułowy Oskar, dziesięcioletni chłopczyk chory na białaczkę. Zmierzyć się z nią pomaga mu tajemnicza Pani Róża, która namawia Oskara by pisał listy do Szanownego Pana Boga, a każdy kolejny dzień z tych niewielu, jakie mu pozostały, traktował jak dziesięć lat swojego życia.

RUDA ŚLĄSKA - W świecie kolorów - wernisaż wystawy

 • Godz. 17:00, Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty, ul. Piotra Niedurnego 69.
 • Wystawa obrazów "W świecie kolorów" jest wynikiem projektu, realizowanego pod tą samą nazwą przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 35 w Rudzie Śląskiej. Uczniowie szkoły wzięli udział w warsztatach, podczas których malowali obrazy metodą Acrylic Pouringu inaczej nazywaną metodą malowania przez wylewanie.

KATOWICE - Chór Polskiego Radia / Koncert kolędowy

 • Godz. 19:30, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, plac Wojciecha Kilara 1.
 • Program: Kolędy polskie w oprac. Pawła Tomaszewskiego.
  Wykonawcy:
  • Dorota Miśkiewicz – wokal
  • Trio Pawła Tomaszewskiego:
  • Paweł Tomaszewski – fortepian
  • Robert Kubiszyn – kontrabas
  • Paweł Dobrowolski – perkusja
  • Sławomir Berny – instrumenty perkusyjne
  • Chór Polskiego Radia

26 stycznia

SOSNOWIEC - Spektakl "Szewczyk Dratewka"

 • Godz. 10:00, Teatr Zagłębia, ul. Teatralna 4.
 • Sztuka Marii Kownackiej należy do klasyki polskiej dla dzieci. Prześliczna królewna zostaje porwana i uwięziona przez smoka. Zrozpaczony Król wysyła jej na ratunek swoich żołnierzy, nie starcza im jednak odwagi, by zmierzyć się z okrutną bestią, wracają więc okryci hańbą. Tymczasem w zamku pojawia się dzielny szewczyk – Dratewka, który podejmie próbę oswobodzenia Królewny. Zanim jednak mu się to uda, będzie musiał zjednać sobie tajemniczego, czarnego kota i Babę Jagę.

CHORZÓW - Spektakl "Hotel Westminster"

 • Godz. 18:30, Teatr Rozrywki, ul. Marii Konopnickiej 1.
 • Co może się stać, kiedy w pewnym londyńskim hotelu przystojny polityk, wiceminister Partii Konserwatywnej zamierza urządzić sobie tajemną randkę? Zwłaszcza, gdy wraz z małżonką zameldował się w sąsiednim pokoju? Nie mając pojęcia, że ponętna żona całkiem niespodziewanie ulegnie czarowi pewnego sekretarza... Co może się wydarzyć? Absolutnie wszystko! Prosta zdawałoby się intryga przeradza się w ciąg niefortunnych zdarzeń zapowiadających nadciągającą katastrofę, przy wtórze niekończących się salw śmiechu na widowni!

27 stycznia

ZABRZE - Spektakl "Balladyna"

 • Godz. 10:00 i 19:00, Teatr Nowy w Zabrzu, ul. plac Teatralny 1.
 • Czy tytułowa Balladyna, wyuzdana, żądna władzy, bezwzględna, przesiąknięta zbrodniczymi skłonnościami, jest kobietą jednoznacznie złą? Otaczający ją świat drapieżnych ludzkich zachowań nasyconych złem skłania ją do popełniania kolejnych zbrodni. I tak powoli gmatwa się w sieciach własnych intryg, a konsekwencje popełnienia jednego błędu doprowadzają ją do tragicznego końca.

KATOWICE - Spektakl "Facet na telefon"

 • Godz. 19:00, Teatr Żelazny, ul. Armii Krajowej 40.
 • Dziś relacje, w tym te nieco bardziej romantyczne, rodzą się i umierają bardzo szybko  - wystarczy mieć ze sobą telefon. Takiej postawy trzyma się Caro - kobieta nowoczesna, przebojowa, trzeźwo patrząca na życie. Zajmuje się wzornictwem przemysłowym i jest niezależna pod każdym względem. Neguje wszelkie obyczajowe stereotypy, a mężczyzn traktuje instrumentalnie. Jest pozbawiona złudzeń co do małżeńskiego szczęścia, woli więc przeżywać krótkie przygody. Jej przeciwieństwem jest romantyczka Sonia - z zawodu florystyka, typ marzycielki, pragnącej przede wszystkim wyjść za mąż, mieć dzieci i wieść ustabilizowane życie u boku ukochanego mężczyzny.

KATOWICE - Stand-up: Karol Modzelewski

 • Godz. 19:00, Królestwo, Rondo im. gen. Jerzego Ziętka 1.
 • Zapraszamy na występ stand-up podczas którego wystąpi Karol Modzelewski z programem "Afryka" - niewiarygodnej opowieści o rajdzie przez ten kontynent, wyświetlaniu polskich kreskówek, handlowaniu z mafią, czy ucieczkami przed wojskiem, a całość poparta zdjęciami, więc będzie multimedialnie.

Komentarze (3)    dodaj »

 • ZDRUZGOTANA

  W Rudzie Śląskiej jak nie było tak nie ma żadnej imprezy... bo po co? W innych miastach jak np. Chorzów coś tam zawsze robią na weekend a nasi Włodarze Rudy Śląskiej nic zero

 • Tomek

  Ale niby co "Włodarze Rudy Śl." mają organizować? Oni nie są od imprez. Włodarze Chorzowa coś organizują? Czy może od tego są organizacje kultury? To że w tym art. na stronie MÓJ MIKOŁÓW! nie wspomnieli o R.Śl. to Pani już założyła że nic się nie dzieje. A może samemu sprawdzić. Np. na https://www.mckrudasl.pl/

 • ZDRUZGOTANA

  W Rudzie Śląskiej jak nie było tak nie ma żadnej imprezy... bo po co? INNE MIASTA COŚ ROBIĄ A NASI WODARZE ZERO

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.