Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Historii zamkniętego przejścia na rynek ciąg dalszy

  • Dodano: 2017-08-22 13:45, aktualizacja: 2017-08-22 15:18

Od chwili wyłączenia z użytku znajdującego się pod kamienicą nr 13 przejścia na mikołowski rynek z Placu 750-lecia minęły ponad 2 miesiące. Mieszkańcy dopytują o przyszłość łącznika. Okazuje się, że sprawa jest bardziej skomplikowana niż się początkowo wydawało.

W połowie czerwca na elewacji kamienicy nr 13, w której znajdują się dwa mieszkania i jeden lokal usługowy zauważono poważne pęknięcia. Specjaliści uznali, że istnieje możliwość uszkodzenia konstrukcji budynku. Wtedy ze względu na bezpieczeństwo poruszających się przejściem z Placu 750-lecia na mikołowski rynek podjęto decyzję o zamknięciu go dla ruchu.

Od tego kroku minęły jednak dwa miesiące a przejście wciąż pozostaje wyłączone z ruchu. Postanowiliśmy zapytać sekretarza miasta, Jakuba Jarząbka o kroki, które podejmuje mikołowski magistrat w tej palącej sprawie:

- Otwarcie przejścia w takim stanie jak jest obecnie nie jest możliwe. W chwili obecnej trwają rozmowy pracowników Wydziału Inwestycji z pracownikami naukowymi Politechniki Śląskiej w celu znalezienia optymalnego rozwiązania, aby przejście - pomimo stanu kamienicy - otworzyć i co najważniejsze - było bezpieczne dla mieszkańców. Wyniki tych rozmów powinniśmy poznać pod koniec tygodnia, najpóźniej w poniedziałek i wtedy tez będziemy wiedzieć, czy jest możliwe otwarcie tego potrzebnego dla funkcjonowania Rynku i wygody samych mieszkańców łącznika - informuje Jakub Jarząbek.

W tym momencie nie wiadomo, czy mury kamienicy będą wymagały gruntownego remontu:

- Pewne nakłady i prace remontowe, aby otworzyć przejście są i tak konieczne. Szczegóły rozwiązania będziemy znać po zakończeniu prac z Politechniką - podsumowuje sekretarz.

Najnowsze informacje z Mikołowa w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.