Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Groził swojej teściowej. 48-latek w rękach policji

  • Dodano: 2017-10-30 08:15, aktualizacja: 2017-10-27 13:57

Policjanci z Orzesza zatrzymali 48-letniego mężczyznę, który swojej teściowej groził pozbawieniem życia. W trakcie przeprowadzanej przez stróżów prawa interwencji, mężczyzna był bardzo agresywny i nie stosował się do wydawanych mu poleceń.

Okazało się też, że od dwóch lat uporczywie nęka matkę swojej żony. Dziś zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty. Grozi mu do 3 lat więzienia.

W środę (25.10.) po południu policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z domów jednorodzinnych w Orzeszu na ulicy Rybnickiej. 67-letnia kobieta zgłosiła, że jej 48-letni zięć awanturuje się i jest agresywny.

Przyjazd na miejsce mundurowych dodatkowo rozwścieczył mężczyznę, który z minuty na minutę stawał się coraz bardziej pretensjonalny. Nie wykonywał żadnych poleceń policjantów i zaczął ich wyzywać. Szybko jednak został obezwładniony i trafił do policyjnego aresztu.  Podczas całego zajścia człowiek ten był trzeźwy. W toku prowadzonych przez śledczych czynności, ustalono, że orzeszanin groził teściowej pozbawieniem życia, a od około 2 lat uporczywie nękał kobietę.

Dziś zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Mikołowie, gdzie usłyszy trzy zarzuty: kierowania gróźb karalnych, uporczywego nękania oraz znieważenia funkcjonariuszy publicznych. Policja złoży też wniosek o zastosowanie wobec 48-latka środków zapobiegawczych  w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu kontaktowania się z pokrzywdzoną.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.