Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Głośne "Nie" dla dopalaczy i narkotyków

  • Dodano: 2018-06-13 09:45

Stróże prawa z powiatu mikołowskiego oraz katowickiej komendy wojewódzkiej, byli gośćmi, a zarazem współorganizatorami wyjątkowego wydarzenia profilaktycznego - "Dni Twórczej Profilaktyki".

Odbyły się one w dwóch szkołach powiatu: I L.O im. Karola Miarki oraz Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Gminie Ornontowice. Ideą przedsięwzięcia była integracja młodzieży oraz wzmacnianie ich zainteresowań twórczych w celu zapobiegania sięganiom po używki takie, jak dopalacze, narkotyki i alkohol.

Pomysł "Dni Twórczej Profilaktyki" powstał z inicjatywy psychologa szkolnego, Pani Moniki Świerczek- Fic, która prężnie wspiera młodych ludzi w dziedzinie rozwoju profilaktyki na terenie powiatu mikołowskiego. Jest to profilaktyka nietypowa: kreatywna, realizowana poprzez twórcze działanie m.in. poprzez sztukę, teatr, sport. Celem inicjatywy jest integracja młodzieży oraz chronienie i wspieranie jej przed czynnikami szkodliwymi, związanymi z demoralizacją i patologią. Ma na celu wzmacnianie hobby i zainteresowań młodych ludzi, tak aby ich życie było wolne od uzależnień oraz było pełne twórczej pasji i rozwoju.

8 i 11 czerwca, uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Miarki w Mikołowie oraz Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Gminie Ornontowice, mieli okazję uczestniczyć w jednym z wybranych przez siebie warsztatów, m.in: modelarskim, pierwszej pomocy, tancznym, fotograficzno- fotoreporterskim, dziennikarskim, teatralnym, tanecznym, plastycznym, muzyczno- wokalnym, kulinarnym, krawieckim, a także policyjnym.

W organizację przedsięwzięcia czynnie włączyli się policjanci z mikołowskiej jednostki policji, a także katowickiej komendy wojewódzkiej. W wydarzeniu udział wziął Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mikołowie, kom. Dariusz Waligóra. Z kolei moderatorami warsztatu policyjnego byli podinsp. Andrzej Sira- przedstawiciel Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz mikołowski profilaktyk st. sierż Artur Ceran. Mundurowi rozmawiali z młodzieżą na temat rzemiosła codziennej pracy policjanta, a także w duchu kampanii "Policję tworzą ludzie - twórzmy ją razem", zachęcali do wstąpienia w policyjne szeregi przedstawiając wszelkie wymogi rekrutacyjne. Całość imprezy wspólnie z panią Moniką Świerczek-Fic prowadził mł. asp. Krystian Niegiel z katowickiej komendy wojewódzkiej policji, który od lat związany jest z profilaktyką wśród dzieci i młodzieży, a także który wspiera mikołowskich profilaktyków w swych działaniach na rzecz młodych ludzi.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.