Wiadomości z Mikołowa

[FOTO] Botaniczna Piątka za nami

• Dodano: 2018-08-19 12:30

Piękne otoczenie i wymagająca trasa – z tych i wielu innych powodów na kolejnej edycji Botanicznej Piątki pojawiły się dziesiątki biegaczy. Wygrał go…

Aleksander Zięba ze Strzyżowic, weteran Botanicznej Piątki, który regularnie plasuje się w zwycięskiej trójce. Drugi na mecie stanął Leszek Pstraś z Katowic, a trzeci Tomasz Słupik z Bełku. Trójka wygrała także w swoich kategoriach wiekowych, kolejno: M-20, M-30 i M-40. Wśród najmłodszych biegaczy 1. miejsce zajęli Karol Dandyk i Julia Morawska z Mysłowic. Wśród kobiet wygrał w kategorii K-20 Dorota Kamińska z Jastrzębia-Zdroju, K-30 Katarzyna Pepel z Czerwionki-Leszczyn, K-40 Klaudia Radziwończyk z Kalet. Wśród pięćdziesięciolatków najlepsi okazali się Kamila Gaj z Knurowa i Mirosław Wręczycki z Katowic, a wśród sześćdziesięciolatków Tadeusz Jędrzejewski z Katowic i Małgorzata Mikołajczyk z Zabrza.

W sumie na starcie biegu stanęło 143 zawodników, a w poprzedzających wyścig zawodach w nordic walking 48 osób. Tu wygrał młody Patryk Kołek z Janowa.

Trasa biegu/marszu została wytyczona na trzy pętle o długości 1600 metrów oraz dobiegu do pętli o długości 100 metrów najbardziej malowniczymi alejkami ŚOB. Trasa prowadzi zarówno po ścieżkach brukowanych, jak i utwardzonych (żwirowych).

Organizatorami biegu byli Marcin Stachowiak przy współpracy z grupą biegi.wlkp i Śląski Ogród Botaniczny.