Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Dziś znów protest pod Sądem Rejonowym

  • Dodano: 2017-11-24 08:00, aktualizacja: 2017-11-24 08:15

Prezydenckie projekty ustaw o Sądzie Najwyższym i KRS kolejny raz wzbudzają w kraju społeczną krytykę. Mikołowianie dołączają się do protestów.

W całej Polsce w piątkowy wieczór mają odbyć się ponowne protesty w sprawie procedowanych obecnie w Sejmie projektów prezydenckich ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa.

Zdaniem organizacji Akcja Demokracja, propozycje prezydenta nie usprawnią postępowań w sądzie:

Zawetowane w lipcu ustawy, ani aktualne prezydenckie projekty nie zawierają żadnych usprawnień. Czystki wśród doświadczonych sędziów przyniosą bałagan i odbiją się na jakości wyroków, a możliwość uchylania prawomocnych wyroków z ostatnich 20 lat spowoduje dodatkową niepewność.

Protest w Mikołowie współorganizowany jest przez lokalny Komitet Obrony Demokracji. Odbędzie się dziś, 24 listopada o 19:00 pod Sądem Rejonowym (ul. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego 12/14). Hasłem przewodnim jest 3xW: Wolne Sądy, Wolne Wybory, Wolna Polska.

Najnowsze informacje z Mikołowa w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Następna informacja

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • byly Mikolowianin

    Wlasnie TERAZ w czasie rzadow PiS MAMY wolne sądy, MAMY wolne wybory i MAMY wolną Polskę, a ten kto mowi inaczej ma KUKU NA MUNIU i dwa boloki che che che!!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.