Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Dziś działania "Bezpieczny pieszy"

  • Dodano: 2019-08-19 10:00

Policjanci mikołowskiej drogówki od samego rana prowadzą wzmożone działania, których celem jest poprawa bezpieczeństwa pieszych w rejonie oznakowanych przejść. W godzinach 06.00 do 14.00 mundurowi przyjrzą się zarówno pieszym jak i kierującym, w jaki sposób, jedni i drudzy, zachowują się przy tzw. "zebrze". Pamiętajmy zatem o obowiązku zachowania szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych!

Do najczęstszych wykroczeń popełnianych przez kierujących jest wyprzedzanie pojazdu na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed przejściem, przekraczanie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym oraz używanie telefonu komórkowego w czasie jazdy. Funkcjonariusze w sposób zdecydowany będą reagować na wykroczenia kierujących, którzy łamiąc przepisy ruchu drogowego będą zagrażać bezpośrednio bezpieczeństwu pieszych.  Mundurowi zwrócą również uwagę na wykroczenia najczęściej popełniane przez pieszych, takie jak przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych.

Policja apeluje!

  • Pamiętajmy że jadąc nawet z niewielką prędkością auto nie jest w stanie zatrzymać się w miejscu.
  • Okażmy cierpliwość i nie wchodźmy na przejście dla pieszych wprost przed jadące pojazdy.
  • Zwracajmy uwagę na panujące warunki atmosferyczne, gdyż śliska nawierzchnia, mgła i wcześniej zapadający zmrok wymagają od nas większej koncentracji i zdrowego rozsądku. Jakikolwiek element odblaskowy znacznie poprawia nasze bezpieczeństwo na drodze.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Jorguś

    Akcja powinna się nazywać,, Zagrożony (mandatem) pieszy". Kiedy wreszcie poli ja zacznie działać na rzecz poprawy bezpieczeństwa kogokolwiek zamiast wypisywać mandaty? Kiedy zaczną karać zarządców dróg za zły stan dróg, za brak utwardzonych i czystych poboczy po których mogli by się poruszać piesi czy rowerzyści? Dlaczego w tym kraju jedyną receptą na bezpieczeństwo są zakazy i karanie obywateli? Czy słowo,, prewencja" oznacza jedynie mandat dla Kowalskiego?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.