Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Dzielnicowy zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

  • Dodano: 2017-09-04 09:00

Za jazdę "na podwójnym gazie" odpowie 48-letni mieszkaniec Mikołowa, który w dzisiejsze przedpołudnie zdecydował się wsiąść za kierownicę pojazdu marki BMW.

Dalszą jazdę uniemożliwił mu dzielnicowy. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo, wyszło na jaw, że nie miał uprawnień do kierowania, a w przeszłości miał już na swoim koncie jazdę w pod wpływem alkoholu.

Dzielnicowy z centrum Mikołowa mł.asp. Piotr Haśnik już od dłuższego czasu otrzymywał informacje o jednym z mieszkańców swojego rejonu, iż może on jeździć samochodem będąc pod wpływem alkoholu. W miniony piątek odczas obchodu ulicy Przyjaciół, mundurowy zauważył mężczyznę, który jechał samochodem BMW. Postanowił go wylegitymować. Cóż się okazało? Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 48-letni  mikołowianin miał w swoim organizmie blisko 2 promile alkoholu. Dodatkowo, okazało się że mężczyzna, z przyczyn zdrowotnych, ma cofnięte uprawnienia do kierowania. Ponadto, w przeszłości wsiadał za kółko będąc pod wpływem alkoholu.

Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym - jazda w stanie nietrzeźwości jest zagrożona karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Najnowsze informacje z Mikołowa w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.