Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Dzielnicowy z profilaktyką wśród najmłodszych w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo"

  • Dodano: 2019-08-21 09:30

Z początkiem tego tygodnia dzielnicowy z centrum Mikołowa spotkał się z uczestnikami półkolonii mikołowskiej Placówki Wsparcia Dziennego. Prelekcja odbyła się w wyjątkowo ciekawym dla dzieci miejscu - budynku Państwowej Straży Pożarnej. Przedmiotem dyskusji było bezpieczeństwo w czasie wolnym od zajęć, wypoczynek i zabawa oraz zbliżający się wielkimi krokami rok szkolny, w szczególności bezpieczna droga do szkoły. Kampania MSWiA "Kręci mnie bezpieczeństwo" nadal trwa.

"Kręci mnie bezpieczeństwo” to kampania społeczna organizowana pod patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Głównym celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na kwestie związane z bezpieczeństwem. Od czerwca br. funkcjonariusze służb podległych MSWiA, w tym również mikołowscy policjanci, regularnie - w ramach swoich zadań - spotykają się z dziećmi i młodzieżą przypominając o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas m.in. jazdy na rowerze, wypoczynku nad wodą, czy podczas górskich wycieczek.  W kampanii uczestniczy także Państwowa Straż Pożarna czynnie przekazując informacje m.in. z zakresu ochrony przeciwpożarowej, w tym bezpiecznych zasad ewakuacji oraz bezpiecznego wypoczynku nad wodą i udzielania pierwszej pomocy.

Realizując czynności służbowe, Dzielnicowy z centrum Mikołowa, asp. Piotr Haśnik, w ramach współpracy z Państwową Strażą Pożarną w Mikołowie i dzięki ich uprzejmości, wykorzystał możliwość spotkania się z dziećmi - uczestnikami organizowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej półkolonii.

W trakcie spotkania, oprócz wiedzy dotyczącej szeroko pojętego bezpieczeństwa, dzielnicowy zaprezentował dzieciom policyjny radiowóz oraz sprzęt jakiego na co dzień używa podczas podejmowanych czynności służbowych.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.