Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Dzielnicowy na rozstrzygnięciu szkolnego konkursu

  • Dodano: 2017-11-22 10:30

W jednej z łaziskich podstawówek rozstrzygnięto konkurs, którego głównym motywem stała się maskotka miejscowej policji - sierżant Hektor. Zorganizowany przez nauczycielki tej placówki, skierowany został do uczniów klas I i II wszystkich szkół podstawowych w Łaziskach Górnych. W tej wyjątkowej uroczystości wziął udział także dzielnicowy mł.asp. Paweł Oleksiński wraz ze swoim pluszowym kolegą.

Konkurs zorganizowany został w ramach programu " Bezpieczny świat ucznia",  a jego organizatorkami są nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 2 w Łaziskach Górnych Pani Anna Jaroszek oraz Pani Gabriela Kowalczykiewicz. Uczniowie klas I mieli zadanie o charakterze plastycznym, zaś drugoklasiści - literackim. Jego uroczyste rozstrzygnięcie odbyło się w miniony poniedziałek (20.11).

W pięknie przyozdobionej sali budynku zgromadzilii się nie tylko uczniowie biorący bezpośredni udział w tym wydarzeniu, ale także dzieci wszystkich klas I do III SP nr w Łaziskach Górnych.

Wśród zaproszonych gości pojawił się dzielnicowy łaziskiego komisariatu mł.asp. Paweł Oleksiński, który w krótkiej prelekcji, przypomniał najmłodszym o podstawowych zasadach ruchu drogowego, zwracając szczególną uwagę na sposób korzystania z przejścia dla pieszych oraz akcentując jak ważne jest noszenie odblaskowych elementów i jak bardzo wpływa to na poprawę bezpieczeństwa pieszych.

Skoro głównym bohaterem wydarzenia była policyjna maskotka - symbol bezpieczeństwa i profilaktyki - nie mogło zabraknąć sierżanta Hektora. Dzieci przywitały go gorącymi brawami, zaś laureaci konkursu ochoczo pozowali do wspólnych zdjęć.