Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Do trzech razy sztuka. Przewodniczący Rady Powiatu odwołany

  • Dodano: 2017-12-13 13:45

Adam Lewandowski został odwołany ze stanowiska przewodniczącego Rady Powiatu. Na jego miejsce został wybrany były dyrektor I LO im. Karola Miarki, Eryk Muszer.

30 listopada po raz trzeci złożono wniosek o odwołanie obecnego przewodniczącego. Pod pomysłem podpisało się siedmiu radnych: Mirosław Duży i Henryk Stencel z PO, Tadeusz Marszolik z OKS, niezrzeszona radna Mirosława Lewicka, Bogdan Tkocz z PiS,  Henryk Kopiec i Wojciech Spałek reprezentujący Forum Samorządowe-PSL.

Zdaniem wnioskujących, Lewandowski niewłaściwie sprawował swoją funkcję. Zarzucano mu brak stałych dyżurów Prezydium Rady, brak reakcji na prośby części radnych, by sesje Rady odbywały się od godziny 16:00, a nie 15:00, a także jego stronniczość. W tajnym głosowaniu za odwołaniem obecnego przewodniczącego opowiedziało się 16 radnych.

Na jego miejsce Tadeusz Marszolik zaproponował kandydaturę Eryka Muszera, który jest radnym powiatowym od czterech kadencji, a w latach 2006-2010 pełnił już funkcję przewodniczącego. Większość, bo 12 radnych było za przekazaniem stanowiska emerytowanemu dyrektorowi I LO im. Karola Miarki w Mikołowie.

Najnowsze informacje z Mikołowa w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.