Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Dni Mikołowa za nami

  • Dodano: 2017-09-04 15:00, aktualizacja: 2017-09-05 10:29

Wczoraj zakończyły się 27. Dni Mikołowa. Przez cały weekend na mikołowskim rynku odbywały się koncerty, a w całym mieście imprezy towarzyszące.

Drugi dzień imprezy rozpoczął się od specjalnie przygotowanego programu dla dzieci, które mimo złej pogody chętnie przybyły pod scenę, aby wziąć udział we wspólnych zabawach. Następnie pojawili się przedstawiciele Schroniska dla zwierząt im. św. Franciszka z Asyżu z Rudy Śląskiej, aby jak co roku opowiedzieć o swoich podopiecznych i zachęcić mieszkańców miasta do adopcji.

Jakie imprezy czekają w mieście? Sprawdź

Pozostała cześć niedzieli była zdominowana przez cześć artystyczną. Na scenie zagrały Claudia i Kasia Chwołka, a zaraz po nich Karpowicz Family – oba koncerty to przede wszystkim ciekawe interpretacje klasycznych ludowych pieśni. Zanim na scenie pojawiły się gwiazdy wieczoru, to przed widownią zaprezentowało się mikołowskie Bractwo Strzeleckie, by pokazać swoje umiejętności. Na zakończenie dni Mikołowa zagrali Jacek Silski, a po nim Rudi Schubert  i Big Silesian Band.

Dni Mikołowa to jednak nie tylko koncerty na rynku, ale również wydarzenia towarzyszące. W piątek pod Urzędem Miasta odbyła się wielka akcja krwiodawstwa. W sobotę w restauracji Replay odbył się turniej Skata o Puchar Burmistrza Mikołowa, a w niedzielę Turniej Szachowy w kategoriach do lat 11 i Open. Przez cały weekend w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbywały się mistrzostwa śląska w rugby na wózkach. Wszystkie wydarzenia cieszyły się sporą popularnością.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji z ostatniego dnia Dni Mikołowa 2017.

Najnowsze informacje z Mikołowa w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.