Wiadomości z Mikołowa

Darmowa kastracja psów i kotów - zwierząt właścicielskich w Mikołowie

  • Dodano: 2024-06-24 09:15

Gmina Mikołów została jednym z laureatów VI edycji programu „Wzmocij Swoje Otoczenie”. Dzięki przyznanemu przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. grantowi w wysokości 24.000,00 zł w gminie Mikołów przeprowadzone zostaną darmowe zabiegi sterylizacji i kastracji psów i kotów – zwierząt właścicielskich. Realizacja projektu rozpocznie się niebawem już w czerwcu bieżącego roku.

Program "Wzmocnij Swoje Otoczenie"

„Wzmocnij Swoje Otoczenie” to program grantowy skierowany do mieszkańców terenów, na których Polskie Sieci Elektroenergetyczne prowadzą inwestycje lub eksploatują istniejącą infrastrukturę. Celem programu jest wsparcie projekótw związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury społecznej, aktywizacją życia społecznegoi kulturalnego oraz finansowa pomoc w ich wdrożeniu. Jego idea jest zbliżona do znanego i sprawdzonego rozwiązania, jakim jest budżet partcypacyjny, dzięku któremu mieszkańcy mogą zmieniać swoją okolicę i realizować działania na rzecz ochrony zwierząt i śroodowiska naturalnego.

W sześciu edycjach programu, PSE przyznały już ponad 1050 grantów o łącznej wartości prawie 22 mln złotych. Szczegółowe informacje o programie i jego organizatorze dostępne są na stronach internetowych:

https://www.wzmocnijotoczenie.pl oraz https://www.energetycznykompas.pl

Komentarze (1)    dodaj »

  • Dino

    Gdzie jest moj komentarz? Gdzie jest demokracja???

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również