Wiadomości z Mikołowa

Czy zima z nami zostanie? Sprawdź prognozę na najbliższy tydzień [3-9.12]

  • Dodano: 2021-12-03 10:00

Rozpoczęła się meteorologiczna zima. Czy w nadchodzących dniach możemy liczyć na kolejne opady śniegu? Zapoznaj się z prognozą pogody na pierwszy tydzień grudnia!

Tygodniowa prognoza pogody [3 - 9 grudnia]

Pogoda na tydzień w Mikołowie

Oto prognoza pogody na pierwszy tydzień grudnia! Czy w województwie śląskim czekają nas opady śniegu? Czy zima przyjdzie wcześniej w tym roku? Sprawdź!

Piątek 3 grudnia

W piątek w naszym województwie będzie bardzo pogodnie. Z upływem kolejnych godzin na niebie będzie coraz mniej chmur. Tego dnia w całym województwie nie przewiduje się opadów deszczu. Temperatura w dzień będzie utrzymywać się w  okolicach 1 stopnia, natomiast w nocy może spaść do -2 stopni.

Sobota 4 grudnia

Czeka nas pochmurna sobota. Mimo zachmurzonego nieba nie powinno padać. W dzień termometry pokażą około 2 stopnie. Możliwe są podmuchy mocnego wiatru. W nocy temperatura spadnie poniżej zera.

Niedziela 5 grudnia

W niedzielę może zrobić się biało. Miejscami możliwe są opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Rano temperatura będzie w okolicach zera, w ciągu dnia wzrośnie do maksymalnie 3 stopni. 

Poniedziałek 6 grudnia

Czekają nas chłodne Mikołajki. W ciągu dnia termometry pokażą -1 stopień. Prognozowane są przelotne opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. W nocy będzie zimno - temperatura spadnie nawet do -4 stopni. 

Wtorek 7 grudnia

Kolejny chłodny dzień i mroźna noc. W ciągu dnia temperatura maksymalna to -2 stopnie. Na niebie nieco się rozjaśni i nie przewiduje się opadów deszczu ani śniegu. W nocy będzie mroźno, termometry mogą pokazać nawet -7 stopni.

Środa 8 grudnia

W środę niebo będzie częściowo zachmurzone. W ciągu dnia powtórzy się pogoda z dnia poprzedniego - będą pojawiały się przejaśnienia i nie będzie padać. W nocy temperatura spadnie do -4 stopni.

Czwartek 9 grudnia

Marznący deszcz i gołoledź. W czwartkowy poranek temperatura będzie wzrastać, ale zatrzyma się na 1 stopniu powyżej zera i znów będzie spadać, aż do -4. Niebo będzie bardzo zachmurzone i możliwe są opady marznącego deszczu. Warunki na drogach mogą być ciężkie, kierowcy powinni bardzo uważać. 


Niezależnie od tego czy pogoda dopisuje - wykorzystaj zimowy okres najlepiej jak potrafisz. Pamiętaj, by się ciepło ubrać i włożyć nieprzemakające buty, nikt nie wie kiedy znów zaskoczą nas opady śniegu.

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • jorguś

    Zima na karku a węgla nie można kupić. Mimo że kopalnie fedrują normalnie to trzeba kilka dni odstać by dostać 3 tony. Ceny gazu i prądu już szybują w górę na tyle że chętni mieć czysto w domu i ekologicznie drżą że strachu czy teraz wyrobią na rachunki. I pomyśleć że znowu zostaliśmy nabici w butelkę przez rząd który zamyka kopalnie i który podpuścił naiwnych by wymieniali piece na gaz lub eko groszek. W starym piecu w razie biedy czy braku opału zawsze dało się spalić co innego, byle w domu nie marznąć...

  • Polonista

    Hmm, dowiedziałem się dopiero teraz, że jak pada deszcz, to warto mieć ze sobą parasol. Geniusz to chyba wymyślił. No i jeszcze, że we wtorek- worek wciąż będzie ciepły;)

  • Tadek

    Niestety, taki mamy klimat....

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.