Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Czy Mikołów jest gotowy na Akcję Zima?

  • Dodano: 2017-11-21 15:45

Pierwsze opady śniegu już za nami, ale prawdziwa zima ma dopiero nadjeść. Czy w tym zaskoczy drogowców w Mikołowie?

Za odśnieżanie i dbanie o stan nawierzchni w naszym mieście jest odpowiedzialny Dział Zieleni i Oczyszczania Miasta Zakładu Usług Komunalnych. Choć czas rozpoczęcia i zakończenia Akcji Zima jest uzależniony od warunków atmosferycznych, to służby są przygotowane do wyjazdu na mikołowskie drogi już od 1 listopada i będą w stanie gotowości do końca marca przyszłego roku. Obecnie w magazynach ZUK znajduje się 180 ton soli drogowej, a zakład ma już podpisaną umowę na dostawę kolejnych 800 ton.

Zakończyły się także przetargi na odśnieżanie dróg w poszczególnych częściach gminy, w tym dzielnicach i sołectwach. Łącznie na ten cel zostanie przeznaczonych prawie 355 tys. złotych. Dane przedsiębiorstw, które w tym sezonie zajmą się zimowym utrzymaniem dróg i chodników dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Zakładu Usług Komunalnych w Mikołowie.

W pierwszej kolejności są odśnieżane i sypane solą drogi gminne w centrum miasta, m.in.: Prusa, Karola Miarki, Św. Wojciecha, Plac 750-lecia, Górnicza, Okrzei, Wyszyńskiego, Powstańców Śląskich, Kolejowa, Dworzec PKP, Katowicka, Waryńskiego, Dzieńdziela, Storczyków, Rymera, Młyńska, Bluszcza, Grażyńskiego. Razem z centrum są odśnieżane i sypane solą wszystkie wzniesienia, następnie w razie konieczności pozostałe rejony tj. Gronie, Gniotek, Reta, Śmiłowice, Goj, Paniowy, Borowa Wieś, Mokre, Bujaków – wylicza Michał Bodynek, starszy majster Działu Zieleni i Oczyszczania Miasta ZUK Mikołów.

ZUK jest także przygotowany pod względem dostępności sprzętu. Na drogi są gotowe wyjechać dwa ciągniki z pługiem, dziewięć z dodatkowym rozrzutnikiem soli, pięć mikrociągników do odśnieżania chodników, trzy pługo-piaskarki, samochód ciężarowy z pługiem i jeden samochód patrolowy.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.