Wiadomości z Mikołowa

Centrum Zdrowia w Mikołowie inwestuje w nowoczesną rehabilitację

  • Dodano: 2024-02-29 11:15

Centrum Zdrowia w Mikołowie osiągnęło znaczący postęp w dziedzinie rehabilitacji, pozyskując 765 451 zł z Funduszu Medycznego na projekt „Wsparcie rozwoju innowacyjnych rozwiązań służących do udzielania świadczeń opieki zdrowotnej”. Dzięki tym środkom, placówka zainwestowała w zaawansowane urządzenia robotyczne, które mają zrewolucjonizować proces rehabilitacji pacjentów.

Zakup nowoczesnego sprzętu

W ramach projektu zakupiono kilka kluczowych urządzeń:

  • AXELERO Gait & Balance z Eleveo: Stacjonarny robot rehabilitacyjny kończyn dolnych, przeznaczony do treningu równowagi i oceny zaburzeń chodu.
  • Urządzenie Elveo: Wspiera kontrolę postawy i balansu, umożliwiając trening na bieżni i stałym podłożu.
  • H-MAN: Stacjonarny robot do rehabilitacji kończyn górnych, zapewniający spersonalizowaną terapię z minimalnym nadzorem.
  • RT 300 SLSA: Mobilne roboty dla górnych i dolnych partii ciała, umożliwiające funkcjonalną stymulację elektryczną oraz terapię opartą na konkretnych zadaniach.

Wprowadzenie innowacji na Oddział Rehabilitacji Neurologicznej

Te zaawansowane technologicznie rozwiązania, wykorzystujące sztuczną inteligencję, zostaną wdrożone na Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej. Dzięki temu pacjenci zyskają dostęp do terapii na najwyższym światowym poziomie, co znacząco wpłynie na efektywność i jakość procesu rehabilitacyjnego.

Centrum Zdrowia w Mikołowie inwestuje w nowoczesną rehabilitację

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również