Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Boom termomodernizacyjny w Mikołowie

  • Dodano: 2017-07-25 15:45

Część bloków przeszła przez świeżo zakończone remonty, przy innych dopiero ustawiane są rusztowania. W ciągu ostatniego miesiąca na terenie mikołowskich osiedli pracuje kilka ekip budowlanych. Wszystko po to, by zrealizować zaplanowane na lato termomodernizacje budynków mieszkalnych.

Osiedle Grunwaldzkie 8, Osiedle Mickiewicza 6, 18 i wkrótce 24, Osiedle Norwida, 2, 4 i 6, Prusa 3, Bluszcza 9, Żwirki i Wigury 42 i 44. Oto adresy, przy których przez ostatnie tygodnie pracowały, pracują i będą pracować firmy budowlane. Zakład Gospodarki Komunalnej regularnie informuje o kolejnych, zarówno rozpoczętych, jak i zakończonych inwestycjach związanych z termomodernizacją.

Zmiany wizerunku doczekał się blok przy ul. Bluszcza 9. Od kilkunastu dni trwają prace dociepleniowe, a teraz rozpoczął się remont frontów. Termomodernizację realizuje firma „DAN-POL” Sp. z o. o. z siedzibą w Tychach. Docieplane są również bloki mieszkalne nr 2, 4 i 6 na Osiedlu Norwida. Remont elewacji przeprowadza PPUH „INFO-BUD” Krzysztof Małek z Rybnika. Końca dobiegają natomiast prace modernizacyjne bloków przy ul. Żwirki i Wigury. Budynek nr 42 remontuje Zakład Remontowo Budowlany „MARBUD” – Marek Tissler z Mikołowa, a nr 44 REM-BUD COMFORT Sp. z o. o. z Katowic. Trwające przez kilka tygodnie prace dociepleniowe zakończyły się na Osiedlu Mickiewicza 6. Odbiór budowlany nastąpił 30 czerwca.

W ubiegłym tygodniu ruszył również i to pełną parą remont elewacji i balkonów budynku mieszkalnego przy ul. K. Prusa 3. Na ścianie szczytowej, gdzie przez wiele lat znajdowała się płaskorzeźba mikołowskiego herbu (która ze względu na uszkodzenie została zdemontowana w zeszłym roku) powstał okazały mural. Malowidło jest dziełem Łukasza Zasadnego z rudzkiej firmy graffiti NIETAK.

Najnowsze informacje z Mikołowa w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Mieszkaniec

    A wieżowce na skalnej to co? Niby wielkie termomodernizacje, niby wizytówka miasta a straszą z daleka. Skoro macie taki "boom termomodernizacyjny" to może byście się wreszcie za nie wzieli.

  • Mikrus

    Przecież Skalna-bloki to własność spółdzielni mieszkaniowej, co ma do tego gmina? to tak jakby sąsiadowi który ma brzydki dom, Gmina miała robić remont.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.