Wiadomości z Mikołowa

Bolesław Piecha „jedynką” PiS w naszym regionie. Polityk przedstawił program wyborczy

  • Dodano: 2019-07-16 13:45, aktualizacja: 2019-07-16 15:34

Polityk z Rybnika na pierwszym miejscu listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu wyborczym nr 30. Na konferencji prasowej Bolesław Piecha przedstawił założenia swojego programu wyborczego.

W poniedziałek, 15 lipca odbyła się konferencja prasowa, na której Bolesław Piecha poinformował oficjalnie o starcie w nadchodzących wyborach. Informację o wystawieniu byłego europosła jako „jedynki” na liście PiS z okręgu wyborczego nr 30 (rybnickiego), w skład którego wchodzą m.in. Żory i Mikołów przekazano już w minioną sobotę. Decyzję o umieszczeniu Piechy na pierwszym miejscu listy PiS podjął prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński.

Pochodzący z Rybnika polityk startował w tym roku w wyborach do europarlamentu. Mandat otrzymała jednak Izabela Kloc.

Bolesław Piecha był wielokrotnie lokomotywą wyborczą w regionie. Jego ogólnopolska kariera polityczna sięga 2001 roku, kiedy po raz pierwszy został posłem na Sejm RP (reprezentował okręg rybnicki w IV, V, VI i VII kadencji aż do 2013 roku). Przez dwa lata był wiceministrem zdrowia (2005–2007), w 2013 i 2014 senatorem RP VIII kadencji. W 2014 roku po wygranych wyborach zasiadał w ławach Parlamentu Europejskiego.

Wierzę, że droga, którą idzie Prawo i Sprawiedliwość to droga dobrej zmiany, równości i lepszego życia dla wszystkich Polaków, a nie tylko dla uprzywilejowanych – w dużej mierze właśnie to wpłynęło na moją decyzję – mówił wczoraj na konferencji prasowej Bolesław Piecha. 

W nowej kadencji Sejmu rybnicki polityk chciałby zająć się – oprócz najbliższej mu zawodowo ochrony zdrowia i zdrowia publicznego – również ochroną środowiska. Na jego wybór wpływ miało wieloletnie doświadczenie w Europarlamencie. 

Jednym z kluczowych elementów, w których doświadczenie europarlamentarne jest niezbędne, to ochrona środowiska, jakże ważna w naszym regionie. Otrzymałem zapewnienie, że poza wspierającym punktem miejskim w Rybniku w sprawie programu „Czyste Powietrze”, może zostać uruchomiony również punkt Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, gdzie będą zasiadali eksperci. Chciałbym, aby w sprawie ciepła systemowego w Rybniku władze miasta bardziej niż dotychczas współpracowały z Ministerstwem Energii – poinformował.

Bolesław Piecha zwrócił uwagę na fakt, że Śląsk stopniowo będzie wycofywał się z działalności wydobywczej, jednak to skomplikowany i długotrwały proces. Energetyka jest – zdaniem polityka – bardzo kontrowersyjnym tematem, wymagającym spokojnego podejścia i przemyślenia nowych rozwiązań, uwzględniających m.in. ograniczenie niskiej emisji i CO2.

Zdecydowałem się kandydować również dlatego, że posiadam doświadczenie, które chcę jeszcze wykorzystać. Jak wiecie Państwo, przez ostatnie lata byłem parlamentarzystą w kraju jak i w Unii Europejskiej, gdzie zajmowałem się przede wszystkim sprawami związanymi z ochroną zdrowia, co chciałbym kontynuować. Ponieważ jest jeszcze wiele do zrobienia w tym właśnie aspekcie, szczególnie skrócenie „kolejek” do lekarzy specjalistów – dodaje. 

Zaznaczył przy tym, że jednym z problemów, z którymi mierzy się obecnie rząd są braki kadrowe w służbie zdrowia. Publiczna ochrona zdrowia wymaga szerokich zmian w zarządzaniu i organizacji, ale idea powrotu do decentralizacji nie rozwiąże kluczowych problemów w tej dziedzinie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również